archirama.pl

Co zobaczyć jesienią w Warszawie? Proponujemy sztukę współczesną na 4. edycji Warsaw Gallery Weekend!

Pierwszy weekend jesieni zarezerwujcie dla sztuki współczesnej, bo jest co zobaczyć! Już po raz czwarty będziemy mieli okazję zwiedzić najlepsze prywatne galerie w Warszwie. Wszystko w ramach Warsaw Gallery Weekend. W programie przewidziano dodatkowo 10 imprez towarzyszących, w tym specjalne oprowadzania kuratorskie! Tak jak na słynną Noc Muzeów, i tu wstęp na wydarzenia jest darmowy

Plakat promujący 4. edycję Warsaw Gallery Weekend. Już w piątek, 26 września 1014

Plakat promujący 4. edycję Warsaw Gallery Weekend. Już w piątek, 26 września 1014

To już 4 edycja cykliczngo wydarzenia poświęconego sztuce współczesnej - Warsaw Gallery Weekend w Warszawie

Jesienny sezon na warszawską sztukę otwiera Warsaw Gallery Weekend. Artystyczne widowiska rozpoczną się już w najbliższy piątek 26 września i potrwają do niedzieli włącznie. Ta wielka, weekendowa impreza przepełniona będzie sztuką współczesną, wydarzeniami artystycznymi, spotkaniami i spacerami. Co roku, w tym samym, jesiennym terminie warszawskie galerie prywatne przygotowują wspólny, świeży program artystyczny. Cykl spotkań ze sztuką i jej twórcami porównywalny jest do Nocy Muzeów, chociażby z uwagi na fakt, że uczestnictwo w każdym wydarzeniu jest całkowicie darmowe!

W tym roku wieczór inauguracyjny odbędzie się w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki 26 września, w piątek, o godzinie 21.00. W programie m.in. performance Zbigniewa Warpechowskiego (na tle wystawy Zbigniew Warpechowski. To), który odbędzie się o godzinie godz. 22.00

Skąd w Warszawie bierze się sztuka? Przede wszystkim – z prywatnych galerii. To prywatne instytucje kultury w potężnym stopniu organizują artystyczne życia miasta: blisko współpracują z twórcami, przedstawiają ich publiczności, szukają dla nich zainteresowania w mediach, wśród krytyków i kolekcjonerów. Słowem: usiłują uczynić sztukę bardziej widoczną. Już tradycyjnie najciekawsze z nich pod koniec września zapraszają na Warsaw Gallery Weekend. – mówi Jacek Sosnowski z galerii Propaganda.

Warsaw Gallery Weekend co roku przyciąga profesjonalistów ze świata artystycznego z całej Europy. Artystów, kuratorów, kolekcjonerów, szefów najważniejszych instytucji kultury a także krytyków. W tegorocznej Warsaw Gallery Weekend wezmą udział aż 22 galerie, a specjalne wydarzenia kulturalne przygotują dla nas m. in. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.

Zakładajcie kalosze, jesienne płaszcze i w drogę, ku sztuce!

 

Więcej informacji na stronie: www.warsawgalleryweekend.pl

Milena Glinojecka

Data publikacji: 22.09.2014 12:21

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!