archirama.pl

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox. Zobaczcie nową przestrzeń publiczną, która powstała w Gdyni

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox to obserwatorium wszelkich zmian zachodzących w mieście. Gdynia Infobox to miejsce, z którego mieszkańcy mogą zobaczyć miasto na wielkiej makiecie lub podziwiać nowe inwestycje Gdyni z 22-metrowej wieży. To jednak tylko część oferty gdyńskiego Infoboxu!

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox. Zobaczcie nową  przestrzeń publiczną, która powstała w Gdyni

Obszar, w którym powstała przestrzeń publiczna Gdynia Infobox do tej pory nie wykorzystywał należycie swojego potencjału. Teraz teren ten zyskał małą architekturę i dużo więcej zieleni. Według założenia Gdynia Infobox ma stać się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć na trawie, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy spędzić czas z dziećmi.

Fot: fot. Mateusz Skowronek

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox to nowe, ciekawe miejsce w Gdyni. Gdynia Infobox nazwano obserwatorium zmian, Infobox mieści się przy ulicy Świętojańskiej 30 w Gdyni. Pełni funkcję miejskiego informatora, w którym kumulują się informacje o architekturze, nowych inwestycjach i ciekawych przedsięwzięciach miasta. Z nowego miejsca w Gdyni studenci, członkowie stowarzyszeń, organizacji, firm działających na terenie miasta, deweloperzy, instytucje kultury, media i oczywiście mieszkańcy mogą obserwować wszelkie zmiany zachodzące w mieście i jego okolicach.

Nowe miejsca Gdynia: przestrzeń dla zainteresowanych architekturą i rozwojem Gdyni

Co zobaczyć w Gdyni? Jedną z największych atrakcji Gdynia Infobox jest ogromna makieta miasta, znajdująca się w sali głównej. Duże wrażenie robi nie tylko jej wielkość (8 x 4m) ale i dokładne odwzorowanie każdego szczegółu architektury miasta. Co ciekawe makieta przedstawia zarówno budynki już istniejące jak i te projektowane. Wielkie ekrany dotykowe pozwalają oglądającym odbyć interaktywną wycieczkę do przyszłości miasta.

Co zobaczyć w Gdyni? Widok na miasto z 22-metrowej wieży

Kolejną atrakcją Gdynia Infobox jest 22-metrowa wieża widokowa, z której doskonale widać powstające w mieście nowe inwestycje. Wieża widokowa składa się z 6 pięter. Na samej górze znajduje się taras widokowy, na który można dostać się schodami lub panoramiczną windą. Tam też znajduje się podświetlona mapa Gdyni, na której zaznaczone zostały zrealizowane i przyszłe inwestycje miasta. Z tarasu roztacza się widok na Skwer Kościuszki i morze. Ponadto z wieży widokowej goście Infoboxu mogą zobaczyć jedyną w Polsce oś ulicy, która wdziera się w morze. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. W nocy zarówno Infobox, wieża i plac przylegający do inwestycji jest iluminowany.

Co zobaczyć w Gdyni? Nowe miejsca Gdynia: taras widokowy gdyńskiego Infoboxu

Co zobaczyć w Gdyni? Do dyspozycji zwiedzających gdyński Infobox dostępny jest także peryskop, który pozwala na obserwację z bliska różnych inwestycji Gdyni. Na panoramie miasta oznaczone są ich miejsca. Gdy nakieruje się celownik peryskopu na wybrany obiekt i wciśnie przycisk zoomu, można zobaczyć jak wygląda on z bliska lub jak będzie wyglądał w przyszłości. Obraz z peryskopu wyświetla się również na zainstalowanym na tarasie wieży 46-calowym monitorze zawieszonym pod sufitem, dając możliwość obserwacji wszystkim osobom zgromadzonym na tarasie widokowym.

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox: zielona i nowoczesna przestrzeń w Gdyni

Obszar, w którym powstała przestrzeń publiczna Gdynia Infobox do tej pory nie wykorzystywał należycie swojego potencjału. Teraz teren ten zyskał małą architekturę i dużo więcej zieleni. Według założenia Gdynia Infobox ma stać się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć na trawie, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy spędzić czas z dziećmi.

Inne atrakcje Gdynia Infobox: Culturebox  i Juniorbox

W skład gdyńskiej inwestycji Gdynia Infobox wchodzi bowiem także kawiarnia, Juniorbox (stworzony z myślą o najmłodszych) oraz Culturebox (miejsce, gdzie znajdują się informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gdyni). W tym miejscu można dowiedzieć się m.in. o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych w mieście a nawet kupić na nie bilety. Głównym przekaźnikiem informacji w CultureBoxie są dotykowe ekrany multimedialne. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie gdyniainfobox.pl

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: fot. Mateusz Skowronek
Data publikacji: 27.08.2013 15:37

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!