Lifestyle
LIFESTYLE

Co zobaczyć w Gdyni? I co zjeść?

  • Komentarze

Co zobaczyć w Gdyni? Weekend Kulinarny

Weekend Kulinarny, Gdynia

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni

Modernistyczne kamienice, nowy waterfront, deptak – wszystko to znane atrakcje Gdyni, ale mocną markę buduje także Weekend Kulinarny

Kolejna, ósma już edycja Weekendu Kulinarnego w Gdyni odbędzie się już w pierwszy weekend po wakacjach. Od 2 do 4 września 2016 będzie można spróbować w Gdyni specjalnie przygotowanych dań. W programie są tez warsztaty kulinarne, zajęcia dla dzieci, konkursy. Niektóre z wydarzeń odbywać się mają w przestrzeni publicznej, inne we wnętrzach gdyńskich lokali. Babie lato nad morzem może być piękne, ale nawet jeśli pogoda nie dopisze, powinno być przyjemnie.

Architektura i kuchnia, czyli budowa marki


Gdynia od lat stawia na turystykę w bardziej wyrafinowanej wersji niż zestaw „samażona ryba, smażenie na plaży i jasne pełne dla ochłody”; stąd ambitna próba zainteresowania gości architekturą modernistyczną i historią miasta. Także łatwiejszy i bardziej strawny temat, czyli kulinaria, promuje Gdynię. Stąd też sobota 3 września zaplanowana została jako dzień lokalnych specjalności przygotowanych z tego, co daje morze i las – a lasy zajmują aż 46% powierzchni miasta. W programie między innymi pokaz gotowania na żywo z udziałem uczestników programu Master Chef, rozstrzygnięcie konkursu na „Gdyński Chleb”, kulinarna gra miejska. W jednej z gdyńskich restauracji odbędą się zajęcia w ramach „Dziecięcej Akademii Kulinarnej na Szlaku Kulinarnym”. Osoby żądne przygód zapraszamy na Kulinarną Grę Miejską.

W niedzielę 4 września będzie mniej lokalnie, głównym bohatere4m dnia zostanie czekolada. Tego dnia swoją ofertę prezentować mają szczególnie cukiernie i lodziarnie. Dla dzieci natomiast odbędą się warsztaty z robienia domowej czekolady.
Od piątku do niedzieli w określonych godzinachw około 20 restauracjach na Szlaku Kulinarnym oferowane będzie specjalne menu degustacyjne. W akcji biorą udział: Aleja 40, Bliżej, Chwila Moment, Coco Club & Restaurant, Da Vinci, Kandelabry, Kanapki Świata, Mała Ukraina, Numa Numa, Piqniq, Polska melodia, Serio, Tako, Tawerna, The Klops, Tom's diner, Trio, Vertigo, Zielony rower.

Więcej informacji na profilu https://www.facebook.com/events/1740513849530550/

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni
Data publikacji: 29.08.2016 13:05
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.