archirama.pl

Co zobaczyć w Warszawie? Spacery z cyklu Butem po Wawie

Architektura Warszawy, pałac bezrobotnych i koński targ – kolejny spacer z cyklu Butem po Wawie już w niedzielę 14 września 2014. Tym razem na pod butem Kamionek i Grochów

Co zobaczyć w Warszawie? Butem po Wawie: Kamionek i Grochów

Kamionek i Grochów - spacery po Warszawie

Fot: Linkleaders - materiały prasowe Butem po Wawie

Współczesna architektura zajmuje coraz więcej miejsca w prawobrzeżnej Warszawie, ale obok nowych osiedli mieszkaniowych wciąż można znaleźć tajemnicze zaułki, opuszczone miejsca i nieznane zabytki. W niedzielę 14 września Rafał Dąbrowiecki poprowadzi kolejny spacer z cyklu Butem po Wawie.

Co zobaczyć na Kamionku i Grochowie? Przewodnik po Warszawie poleca m.in. takie punkty, jak  „kino z błędem”, święte drzewo, pałac bezrobotnych, małą architekturę wielkiego architekta,  XVIII-wieczny pałac, dekoracyjna bryła bramy dawnego końskiego targu. Pałac Kultury i Nauki to (nienawidzony lub podziwiany) symbol centrum Warszawy – mało kto wie, że strzelista bryła PKiN mogła stanąć na Pradze....

Zbiórka przed urzędem dzielnicy Praga-Południe, ul. Grochowska 274 o godzinie 13:00. Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń – organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału. Na dwugodzinny spacer należy się zapisać pod adresem https://www.facebook.com/skanskapolska.
Kolejny spacer po Pradze – jeśli tylko pogoda dopisze – już 28 września.

Autor: KZ
Zdjęcia: Linkleaders - materiały prasowe Butem po Wawie
Data publikacji: 11.09.2014 16:04

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!