archirama.pl

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Warszawie z dziećmi. Najlepsze muzea w Warszawie. Zobaczcie przewodnik po muzeach w Warszawie, które pokochają wasze dzieci

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Warszawie. Wakacje 2013 to okazja, aby spędzić więcje czasu z dziećmi i zabrac je na kreatywne wycieczki, np. po muzeach w Warszawie. Sprawdźcie nasz subiektywny przewodnik po muzeach w Warszawie.  Gdzie zabrać dzieci, aby zobaczyły coś ciekawego i dobrze sie bawiły.

Centrum Nauki Kopernik Warszawa

Wejście główne do Centrum Nauki Kopernik od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego

Fot: Marcin Czechowicz

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Warszawie? Obowiązkowym punktem podczas wakacji 2013 w Warszawie jest Centrum Nauki Kopernik. Niesamowita bryła budynku położona nad brzegiem Wisły to tylko urokliwa zapowiedź tego co znajdziemy wewnątrz. Tutaj zarówno dzieci jak i dorośli mają mogą spędzić cały dzień eksperymentując, uczestnicząc w edukacyjnych zabawach czy testując na własnej skórze niezwykłe eksponaty.

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Warszawie - Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego

Co zobaczyć w Warszawie zwiedzając stolicę z dziećmi? Choć mało znane, ale także bardzo ciekawe jest Muzeum Geologiczne Pastwowego Instytutu Geologicznego przy ulicy Rakowieckiej 4 . Największą atrakcją tego muzeum z Warszawie jest szkielet dinozaura. Chyba nie ma dziecka, którego nie fascynują te ogromne gady.

Co zobaczyć w Warszawie – Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

Jeśli ktoś ma wątpliwości co zobaczyć w Warszawie zwiedzając stolicę w dziećmi z, pewnością należy odwiedzić Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działające w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Organizatorzy postarali się, aby dzieci nawet w wakacje 2013 ciekawie spędzały tutaj czas. W zaprojektowanej specjalnie dla dzieci przestrzeni muzeum najmłodsi mogą odkrywać świat czy poznawać inne kultury. Mogą dotykać każdego eksponatu i zadawać mnóstwo pytań muzealnikom. A wszystko podane w formie zabawy, zajęć plastycznych, literackich, teatralnych oraz muzycznych. Warszawa, ul. Kredytowa 1.

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Warszawie – Muzeum Ewolucji

Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN to kolejne muzeum na liście miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie. Celem muzeum jest przedstawienie w ciekawy sposób historii ewolucji życia na Ziemi. Największa atrakcją muzeum i z pewnością tym co warto zobaczyć w Warszawie jest wystawa szkieletów dinozaurów znalezionych na pustyni Gobi w latach 60 i 70. XX wieku. Największą salę Muzeum Ewolucji wypełnia niesamowity szkielet opistocelikaudii – przedstawiciela roślinożernych dinozaurów, zwanych zauropodami. Muzeum znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki na Placu Defilad 1

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Warszawie – Muzeum Techniki

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Warszawie będąc już w Pałacu Kultury? Innym muzeum zlokalizowanym w tym samym budynku jest Muzeum Techniki. Kilkanaście sal ze stałymi wystawami i tymczasowymi ekspozycjami to raj dla każdego dziecka, zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Wystawa Anatomia czasu poświęcona jest różnym aspektom czasu jako pojęcia fizykalnego, problemu technicznego i społecznego czy wystawa Sojuz-Apollo - zorganizowana z okazji wspólnego lotu obu tych statków kosmicznych. Muzeum organizuje także coroczne wystawy poświęcone polskim wynalazkom wyróżnionym na światowych wystawach innowacji i wynalazczości. Muzeum znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki na Placu Defilad 1.

Wakacje 2013. Co zobaczyć – Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Wakacje 2013. Co prawda, aby zwiedzić Muzeum Motoryzacji i Techniki trzeba wyjechać kilka kilometrów poza Warszawę, ale taka wycieczka opłaci się, szczególnie jeśli Warszawę zwiedzamy w gronie młodych mężczyzn. Kolekcja samochodów, motocykli i innych rekwizytów takich jak różnego rodzaju wózki, zabytkowe rowery, a nawet kultowe londyńskie budki telefoniczne to niesamowita atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Muzeum Motoryzacji i Techniki ul. Warszawska 21, Otrębusy

Zdjęcia: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0, Marcin Czechowicz, Robert Niedźwiedzki / Wikipedia, Hiuppo / Wikipedia, Tomasz "Nemo5576" Górny / Wikipedia, Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / Wikipedia
Data publikacji: 25.06.2013 11:52

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!