Lifestyle
LIFESTYLE

Co zobaczyć w Wiedniu? Festiwal street artu

  • Komentarze

Co zobaczyć w Wiedniu? Street art, murale i architektura

Surgere Supra Bestias. Projekt: duet Faile

Fot: Galeria Hilger NEXT, materiały prasowe

Festiwal street artu Cash, Cans & Candy trwa przez całe lato. Zostaną po nim nowe murale w mieście

Wiedeń cieszy się opinią jednego z najatrakcyjniejszych miast na świecie, według raportu Mercera daje najwyższą jakość życia mieszkańcom, wyprzedzając metropolie Europy, Ameryki i Azji. Miasto jest znane z zabytków architektury, muzycznych tradycji, kawiarni... Ten konserwatywny i nieco staroświecki wizerunek przełamuje między innymi dzięki sztuce współczesnej.  
 W roku 2016, już po raz trzeci, odbywa się w austriackiej stolicy festiwal Cash, Cans & Candy. Tym razem wątkiem łączącym prace artystów są inspiracje pop-artem, a hasło edycji brzmi Look Again! Od pop artu do street artu.

Zaproszeni przez galerię Hilger NEXT artyści będą pracować w Wiedniu przez całe lato. Festiwal sztuki ulicy zaczął się w czerwcu, a potrwa do 10 września 2016. Będą wśród nich Shepard Fairey z USA, znany m.in. z wspierającego kampanię prezydencką Baracka Obamy plakatu „Hope”. Artysta angażuje się w akcje humanitarne, nie stroni od polityki, ale zajmuje się także projektowaniem ubrań i okładek płyt, ilustracją i grafiką.
Poza tym w festiwalu mają uczestniczyć Peter Phobia z Austrii, ROA z Belgii, Ben Frost z Australii oraz D*Face z Wielkiej Brytanii.
W programie festiwalu są między innymi warsztaty sitodruku, zajęcia dla dzieci, spacery szlakiem wiedeńskich murali. Dla tych, którzy nie zdążą dojechać latem do Wiednia, pozostaną na ścianach wielkie malowidła.

Więcej informacji na stronie galerii www.hilger.at.

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Galeria Hilger NEXT, materiały prasowe
Data publikacji: 6.07.2016 13:18
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.