archirama.pl

Co zobaczyć we Wrocławiu, gdy czasu niewiele? Mikro – przewodnik

Nowe bryły i wnętrza we Wrocławiu – polecamy, co zobaczyć i gdzie zajrzeć w czasie krótkiego wyjazdu do Wrocławia: trzy nowe atrakcje turystyczne z architekturą współczesną w tle, od wieżowca do

Współczesna architektura we Wrocławiu: Teatr Capitol

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, fot. Zespół filmowy Para Baron-Baron

Fot: Zespół filmowy Para Baron-Baron

Krótka podróż oznacza, że nie da się zobaczyć całego miasta... Ale właściwie, dlaczego nie? Oczywiście, popołudnie po służbowym wyjeździe, czy kilka godzin między przesiadkami nie pozwalają na dokładne poznanie Wrocławia, ale od niedawno całe miasto można ogarnąć wzrokiem z nowego punktu widokowego. Taras na 49 piętrze wieżowca Sky Tower mieści góruje nad wrocławskimi budynkami. Z wysokości prawie 200 metrów można sięgnąć wzrokiem aż po Ślężę, zobaczyć Halę Stulecia, neogotycki Dworzec Główny czy średniowieczne kościoły. Wieżowiec Sky Tower znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich. Bilet na taras kosztuje od 5 do 14 zł.

Afrykarium. Za elewacją z corianu

Jedną z najnowszych atrakcji turystycznych Wrocławia jest otwarte jesienią 2014 roku Afrykarium. We Wrocławiu powstała miniaturowa Afryka, z jeziorami, morzem i sawannami. Na stronach z informacjami o tanich podróżach pojawiły się nawet oferty „wyprawy na Czarny Ląd” za kilkadziesiąt złotych, bez paszportu i bez opuszczania Polski.  
Afrykarium otwarte zostało dla zwiedzających po dwóch latach budowy, w Polsce i Europie Środkowej nie ma podobnego obiektu, władze miasta liczą na duże zainteresowanie zwiedzających i nie wygląda na to, by miały się zawieść. Warto więc zarezerwować bilet z wyprzedzeniem.

Bryła na medal

Jeśli do dyspozycji jest tylko wieczór, warto rozważyć wizytę w Teatrze Muzycznym Capitol. Zaprojektowany przez KKM KOZIEŃ ARCHITEKCI budynek przy ul. Piłsudskiego 67 zdobył Grand Prix w konkursie Piękny Wrocław 2014. Ekspresjonistyczne wnętrza, największa w mieście zielona ściana, współczesna architektura elewacji to równie dobry powód, by zajrzeć do teatru, jak jego repertuar.

Zdjęcia: Zespół filmowy Para Baron-Baron
Data publikacji: 26.01.2015 15:49

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!