archirama.pl

Coming Out 2014 czyli 6. edycja wystawy dyplomów ASP - tym razem w zabytkowej kamienicy w Warszawie

Coming Out to coroczne wydarzenie organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa prezentuje wybrane prace dyplomowe studentów ASP. Impreza jest elementem promocji młodych artystów i ich prac w dziedzinie architektury wnętrz, wzornictwa, malarstwa współczesnego, grafiki a nawet mody i designu. W tym roku wystawa odbędzie się w odrestaurowanej kamienicy hrabiego Raczyńskiego w Warszawie

Coming out 2014 - wystawa w ASP

Coming out 2014 - wystawa w ASP. Od architektury wnętrz do grafiki i mody

Fot: materiały prasowe ASP w Warszawie

Wzornictwo, malarstwo współczesne, grafika i wiele innych. Zobaczcie najlepsze prace absolwentów ASP na Coming Out 2014

Tegoroczna, szósta już edycja Coming Out 2014 rozpocznie się 28 listopada 2014. Tym razem funkcję galerii prezentującej prace spełniać będzie historyczna kamienica hrabiego Raczyńskiego przy placu Małachowskiego 2 w Warszawie – „sąsiad” byłej siedziby ASP. Obiekt należy do Kulczyk Silverstein Properties

Na wystawie eksponowane są dyplomy z ośmiu wydziałów Akademii Sztuk Pieknych - Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Sztuki Mediów oraz Scenografii. W 6. Edycji Coming Out zaprezentowane zostanie 29 prac w formie obrazów, plakatów, rzeźby, grafik, prezentacji multimedialnych, filmów, zdjęć, książek, projektów architektonicznych i wzorniczych a nawet muzycznych. Prace wybrane zostały przez jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele władz akademii oraz instytucji kultury i sztuki w Warszawie.

Jedną z wyróżnionych prac jest dyplom z katedry mody autorstwa Joanny Wawrzyńczak. Projektantka zainspirowana suprematyzmem i prostymi figurami geometrycznymi stworzyła nietypową kolekcję, w której znalazły się m. in. sukienki, buty i biżuteria. Oprócz standardowych materiałów użyte zostały drewno, pleksi czy stal nierdzewna.

Inną artystką prezentującą swoją prace na wystawie jest Magdalena Zadara – autorka Floroformy. Dyplom powstał w Pracowni Projektowania Produktu 4. Artystka pasjonująca się ekologią stworzyła coś z niczego, a dokładniej doniczki z banerów. Autorka wykorzystała zużyte banery reklamowe zamieniając je na ekologiczną formę donic na roślinność.

Projektem, który najbardziej trafił do serc jury był ujmujący dyplom z Pracowni Narracji Fotograficznej pt. Inwersja autorstwa Marty Mielcarek. Kontrowersyjna praca filmowa jest wynikiem refleksji dotyczącej rozdarcia wewnętrznego człowieka pomiędzy przynależnością do masy a byciem jednostką wyjątkową. Inspiracją artystki był chór grecki, który kojarzył się jej z unifikacją jednostki, uniwersalnością przekazu i wspólnotowością.

To tylko część interesujących dyplomów. Te i wiele innych prac można oglądać codziennie do 7 grudnia w godzinach 12:00 – 20:00 na IV piętrze kamienicy hr. Raczyńskiego przy Placu Małachowskiego 2 w Warszawie. Wstęp wolny.

Milena Glinojecka

Zdjęcia: materiały prasowe ASP w Warszawie
Data publikacji: 28.11.2014 15:17

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!