archirama.pl

Dachologia – warto zobaczyć w Warszawie

Śródmieście Warszawy z perspektywy dostępnej zwykle tylko kominiarzom i gołębiom będzie można zobaczyć na kolejnym spacerze z cyklu Dachologia

Dachologia. Architektura Warszawy, Żoliborz, Szklany Dom

Na dachu Szklanego Domu. Tak, takie dachy budowano w Polsce już w latach 30. XX wieku

Fot: materiały prasowe Dachologia

Na razie za oknami słoneczna jesień i piękna pogoda, ale już wkrótce przyjdzie jesień. Póki to jeszcze możliwe, warto skorzystać z okazji i pospacerować. Na przykład po dachach śródmiejskich budynków. W ramach organizowanego przez fundację Bęc Zmiana cyklu Dachologia latem 2016 roku odbywały się spacery, podczas których uczestnicy mogli zajrzeć – i wejść – na dachy niedostępne zwykłym śmiertelnikom i na te, z których korzystają tylko miejscowi mieszkańcy. Co warto zobaczyć w Warszawie? Wśród obiektów które znalazły się na trasach Dachologii są m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, praska kamienica przy ul. Targowej 15, Muzeum Warszawskiej Pragi.

Prawdopodobnie ostatni spacer odbywa się w sobota 10 września 2016. Tym razem szlak prowadzi po warszawskim Śródmieściu. W programie m.in. wejście na dach Fundacji Galerii Foksal, dwa tarasy Teatru Wielkiego oraz dach klubu level 27, z którego roztacza się widok na warszawskie Śródmieście.

Ramowy plan spaceru
12-13 Teatr Wielki
13-14 Fundacja Galerii Foksal
14-15 Galeria Piktogram, Ul. Kredytowa 9
15-16 Przerwa
16-17 Level 27

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Tym, którzy nie zdążą wziąć udziału w spacerze pozostaje na pocieszenie wykład podsumowujący cykl. O celu wydarzenia, możliwościach wykorzystania dachów i warszawskich spacerach opowiedzą Gosia Kuciewicz i Simone de Iacobis, inicjatorzy Dachologii. Wykład odbędzie się 24 września podczas targów designu Wzory w Browarze Perła w Lublinie.
 

Autor: Oprac. K. Zięba
Zdjęcia: materiały prasowe Dachologia
Data publikacji: 8.09.2016 16:08

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!