Lifestyle
LIFESTYLE
Deszczowa wizualizacja

Deszczowa wizualizacja bez lukru doceniona przez grafików

 • Komentarze

Park Rozwoju

Projekt - JEMS Architekci. Właścicielem inwestycji jest firma Echo Investment SA

Fot: materiały prasowe

Branżowy portal CG Architect docenił pracę Agencji Reklamowej FAMA, która  zaprezentowała wizualizację budynku biurowego przy ul. Konstruktorskiej 10 w Warszawie. Deszczowa wizualizacja Parku Rozwoju zdobyła tytuł Profesjonalnej Wizualizacji Tygodnia na jednym z bardziej znanych w świecie 3D portali o tematyce architektonicznej.

W ciągu zaledwie tygodnia deszczowa wizualizacja FAMY zyskała  ponad 4000 odsłon i ponad dwadzieścia pozytywnych komentarzy. Zaczynając pracę nad renderami Parku Rozwoju, Fama postawiła na nowe, niestandardowe ujęcia. Grafikom zależało, żeby pokazać inwestycję tak, jak mało kto się odważa – bez lazurowego nieba i pełnego słońca. Inaczej, odważniej, ciekawiej.

Deszczowa wizualizacja bez lukru

Niebywale realistyczna deszczowa wizualizacja budynku przy ul. Konstruktorskiej powstawała w pracowni 3D agencji Fama przez blisko miesiąc. 

Dodatkowo jest już na ukończeniu strona internetowa tej inwestycji. Właścicielem inwestycji jest firma Echo Investment SA, z którą FAMA związana jest od 2009 r. Firmy współpracowały m.in. przy inwestycjach Malta Office Park w Poznaniu i Park Postępu w Warszawie.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2014 r. Projekt biurowców powstał w pracowni JEMS Architekci.

przeczytaj rowniez
 • Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101
  Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101

  Wieżowiec Taipei 101 w mieście Tajpej, stolicy Tajwanu. Mający 508 metrów gigant jest dzisiaj najwyższym budynkiem na świecie. Jego projektantom przyszło się zmierzyć z problemami trudnych warunków posadowienia (jakość gruntu określono jako niezadowalającą), silnych wiatrów  (tajfuny występują tu kilka razy w roku) i trzęsień ziemi (działka jest położona około 200 metrów od linii uskoku tektonicznego). Budynek należało wyposażyć w specjalny system tłumienia drgań i kołysania, by zapewnić możliwie jak największy komfort dziesięciu tysiącom jego użytkowników. Jednocześnie do poruszania się między  wszystkimi 101 kondygnacjami przeznaczono 61 wind, z czego dwie, zapewniające dojazd na najwyżej położone piętra osiągają rekordowe szybkości, potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. więcej

 • Budynek biurowy Lotos w Gdańsku
  Budynek biurowy Lotos w Gdańsku

  Biurowiec stanowi nie tylko wizytówkę firmy, ale jest również charakterystycznym punktem przy wjeździe do miasta od strony Warszawy. Antracytowa bryła w nocy zamienia się w wielki, czterdziestometrowej wysokości, trójkolorowy billboard więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002

  Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej

 • PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno
  PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno

  Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 13.11.2012 13:22
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.