archirama.pl

Domy na wodzie w centrum Warszawy

Dom na wodzie w samym środku miasta – to brzmi całkiem nieźle. Wprawdzie na ciszę raczej nie można liczyć, ale przyroda jest na wyciągnięcie ręki, a do centrum niedaleko. Czy można zamieszkać na Wiśle? Jak będą wyglądały brzegi rzeki za kilka lat? Fundacja Bęc Zmiana zaprasza do dyskusji

Bryła domu na wodzie, Warszawa

Wizja domu na wodzie wydaje się atrakcyjna

Fot: dzięki uprzejmości Fundacji Bęc Zmiana

Wisła w Warszawie

Moda na Wisłę trwa w najlepsze. Z jednej strony kosztowne bulwary, na drugim brzegu popularna ścieżka biegnąca między drzewami i plaże pełne imprezowiczów. Tłumy. Trudno jednak uznać, że to już wszystko, co można zrobić z miejskim wybrzeżem.
Fundacja Bęc zmiana zaprasza do wielkiej burzy mózgów, Departamentu Propozycji. Spotkanie ma charakter otwarty. Każdy może przyjść i posłuchać mówców, każdy może przedstawić swój pomysł. Przedstawić można dowolną koncepcję związaną z zagospodarowaniem okolic Wisły. Prezentacja powinna być konkretna i zwięzła, na jej przedstawienie autor ma najwyżej 10 minut. Później przydadzą się zdolności przekonywania – będzie czas na dyskusję, krytykę i zadawanie pytań. Tematem wieczoru będzie partycypacja społeczna i możliwości wdrożenia obywatelskich inicjatyw, między innymi także nad Wisłą.

Dom na wodzie

W spotkaniu wezmą udział także projektanci barek mieszkalnych. Być może już niedługo domy na wodzie zakotwiczą w portach Praskim i Czerniakowskim. Drugiego września będzie można się dowiedzieć, co trzeba zrobić, żeby zamieszkać w pływającym domu, nie rezygnując z oświetlenia czy poczty.

Udział w wydarzeniu można zgłosić pod adresem ania@beczmiana.pl. Organizatorzy proszą o nadesłanie prezentacji wraz z kilkuzdaniowym opisem.

Departament Propozycji
Plac Zabaw nad Wisłą obok stacji II linii metra Centrum Nauki Kopernik
2 września 2015, środa, 18.00

Autor: KZ
Zdjęcia: dzięki uprzejmości Fundacji Bęc Zmiana
Data publikacji: 28.08.2015 15:08

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!