archirama.pl

Drukarki 3D dla amatorów, czyli jak zrobić lalkę używając telefonu

Jeszcze niedawno drukarki 3D były technologiczną nowinką, kosztowną i dość trudną w obsłudze. Dziś zaprojektować online i wydrukować własną bryłę - zabawkę, albo autoportret może nawet dziecko (jeśli ma wystarczająco wysokie kieszonkowe)

MakieMe, czyli drukarki 3D dla amatorów

MakieMe, czyli drukarki 3D dla amatorów. Zaprojektuj własną zabawkę

Fot: http://makie.me

Drukarki 3D; zrób to sam

MakieLab to aplikacja, która pozwala na zaprojektowanie figurki – lalki. Cały proces został maksymalnie uproszczony i przypomina tworzenie bohatera w wielu grach komputerowych. Z dostępnych wzorów wybieramy kształt figurki, kolor oczu i włosów i główne elementy. Przesuwając odpowiednie suwaki możemy z kolei zmienić wielkość czy kształt nosa, skrzywienie ust, rozstaw i wielkość oczu. Producent oferuje tez najróżniejsze dodatki, ubrania czy okulary. W ten sposób lalkę można upodobnić do wybranej postaci, np. do siebie, bohatera komiksu czy filmu. Bryła może mieć różne kolory, inaczej, niż w przypadku drukarek 3D sprzed paru lat.

Makie.me

Menu jest intuicyjne, bez tekstów – zastępują je proste symbole, przystosowane do urządzeń mobilnych.
Można zaprojektować wiele postaci, a następnie wydrukować taką, która będzie najbardziej udana. Koszt druku wciąż jest, przynajmniej z polskiej perspektywy, wygórowany. Lalka w podstawowej wersji kosztuje ok. 100 dolarów, ale może być znacznie droższa. Być może, z serwisu na razie będą korzystać dorośli. Z drugiej strony, rodzice często wydają absurdalnie wysokie sumy na zabawki dla swoich dzieci, a większa popularność pewnie obniży ceny.

MakieLab może wydawać się ciekawostką, ale w przyszłości podobnych usług pojawi się zapewne więcej. Towary dostosowane do potrzeb klienta, który będzie decydował o ich wyglądzie to przyszłość. Co ważne, rzemieślnicze umiejętności i sprawność manualna nie będą już potrzebne, by powstał np. jeden egzemplarz swetra, butów czy zabudowy kuchni.Zdjęcia: http://makie.me
Data publikacji: 24.04.2014 14:40

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!