archirama.pl

Ekologiczna drukarka burakowa - RAW COLOR

Prowizoryczna drukarnia w warunkach domowych to projekt holenderskiej pary artystów (Daniera ter Haar i Christoph Brach). Wpadli oni na pomysł stworzenia barwników do papieru z ... warzyw! Fajnie popatrzeć, jak wiadro buraków zamienia się w dwuwymiarowy obraz - projekt bierze udział w wystawie w holenderskim Zuiderzeen Museum

Ekologiczna drukarka - RAW COLOR

Projekt 100% SAP, autorzy: Daniera ter Haar i Christoph Brach

Fot: www.rawcolor.nl

Holenderscy artyści Daniera ter Haar i Christoph Brach zajmują się sztuką na pograniczu projektowania graficznego i fotografii. Ich projekt 100% SAP to eksperymentalna praca, polegająca na tworzeniu barwników do papieru na bazie roślin (RAW COLOR). Duet stworzył całą gamę naturalnych kolorów oraz opracował nowatorską metodę drukarską. Ciekawe, jak trwałe są obrazy powstające tym sposobem.

Cały proces można obejrzeć na żywo, z okazji wystawy Industrious|Artefacts, the evolution of craft, która trwa właśnie w holenderskim Zuiderzeen Museum. Są tam prezentowane prace ponad dwudziestu artystów, zajmujących się dizajnem. Warto zobaczyć.

Więcej o wystawie: www.zuiderzeemuseum.nl/en/10/home/

Więcej o RAW COLOR: www.rawcolor.nl/welcome/

Autor: MI
Zdjęcia: www.rawcolor.nl
Data publikacji: 15.07.2011 20:32

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!