archirama.pl

Ekologiczne grafitti - Flight 101 grupy Dutch Ink

Grafitti nadal kojarzy się niektórym z czymś obskurnym i odrażającym. Tym bardziej, że często jest wrzucane do jednego worka ze zwykłym wandalizmem. Tymczasem wielu graficiarzy to prawdziwi artyści, pełni pasji i wspaniałych pomysłów. Tacy są również panowie z Dutch Ink

Ekologiczne grafitti - Flight 101 grupy Dutch Ink

Ekologiczne grafitti - Flight 101 grupy Dutch Ink

Fot: www.dutchink.co.za

Czteroosobowy skład Dutch Ink (JP Jordaan, Nick Ferreira, Stathi Kougianos, Martin Pace) wpadł na pomysł ekologicznego grafitti. Zamiast nielegalnie zamalowywać sprayem miejskie mury, postanowili je... wyczyścić. To tani, przyjazny dla środowiska i tymczasowy efekt. Artyści metalowymi pędzelkami wydrapują wzory na brudnych ścinach. Efekt jest niesamowity, ale po pewnym czasie rysunki znowu pokrywają się warstwą brudu i w zasadzie można zacząć od początku.  

Ich ostatni projekt nosi nazwę Flight 101 i powstał w Durbanie (RPA), nieopodal Umgeni River Bird Park. Artyści, nawiązując do tematyki parku i jego bioróżnorodności, narysowali na murze frunące ptaki.

Więcej eko-grafitti możecie zobaczyć tutaj: www.dutchink.co.za

Autor: MI
Zdjęcia: www.dutchink.co.za
Data publikacji: 21.07.2011 15:32

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!