archirama.pl

Felix Baumgartner. Zanim wzniósł się do stratosfery, skoczył z…Marriotta

Co mają wspólnego skoki spadochronowe z architekturą? Okazuje się, że całkiem sporo. Felix Baumgartner, któremu szczęśliwie udało się skoczyć z wysokości ponad 39 kilometrów wcześniej skakał m.in. z wieżowców. Jako pierwszy BASE jumper wykonał skok w Warszawie, z dachu Hotelu Marriott.

Felix Baumgartner, skok z Marriotta

Kilka lat temu Felix Baumgartner skoczył z dachu Hotelu Marriott

Fot: youtube.com

Film z jego wyczynu dostępny jest w Internecie. W 2002 roku Felix Baumgartner w koszuli i krawacie wszedł na najwyższe piętro hotelu, rozebrał zamek prowadzący na dach, stanął na progu i…skoczył. Chwilę później wsiadł do czekającego na niego samochodu i odjechał (administratorzy budynków zwykle nie wydają pozwoleń na takie skoki).

Skakanie na spadochronie z...wieżowców

Co ciekawe, w skakaniu ze stołecznych budynków Felix Baumgartner, nie był jedyny. Mamy również krajowego reprezentanta - Olek Domalewski również skakał z warszawskich wieżowców. Najpierw z mieszkalnej wieży przy Rondzie Zgrupowania AK Radosław, później z Ronda 1. 

Autor: mjc
Zdjęcia: redbullstratos.com, youtube.com
Data publikacji: 16.10.2012 10:55

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!