Lifestyle
LIFESTYLE

Fresh Design z Europy Środkowej

  • Komentarze

Współczesny design z Europy: warsztaty Fresh Design

Fresh Design 2015, czyli świeże spojrzenie na projektowanie terenów nadrzecznych

Fot: freshdesign.edu.pl

Nowe pomysły na zagospodarowanie przestrzeni, przywrócenie rzeki miastu i współpraca młodych projektantów z Europy Srodkowej. To założenia warsztatów Fresh Design. Rekrutacja trwa do 30 października 2015


W ramach międzynarodowych warsztatów Fresh Design spotkają się studenci z Polski, Czech, Słowacji, Węgier oraz Niemiec. Podzieleni na zespoły, będą dyskutować o projektowaniu przestrzeni, a następnie spróbują zmierzyć się z rzeczywistymi problemami. W edycji 2015 zadanie projektowe polega na  zagospodarowaniu przylegających do Odry terenów we Wrocławiu, od ujścia Oławy, przez bulwar Xawerego Dunikowskiego, wyspę Piasek, elektrownię wodną zaprojektowaną przez wrocławską gwiazdę architektury, Maxa Berga, po most Sikorskiego oraz odcinek od mostu Uniwersyteckiego wzdłuż ulicy Kurkowej.

Młodzi projektanci i artyści będą wspólnie pracować przez dziesięć dni, od 20 do 30 listopada 2016. Nowe pomysły na zagospodarowanie rzeki mają pomóc w odkryciu jej potencjału. Prezentacja projektów odbędzie się 29 listopada 2015 o godzinie 18.00 w auli na terenie CRZ Krzywy Komin (ul. Dubois 33-35a, Wrocław). Po prezentacji najlepszych prac odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący zagospodarowania terenów rzecznych w miastach. Następnie wyniki warsztatów w postaci wystawy będą eksponowane do końca grudnia 2015 we wszystkich krajach zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Nabór uczestników potrwa do 30 października. Zainteresowani udziałem studenci kierunków projektowych, w tym architektury i wzornictwa, powinni wypełnić formularz dostępny na stronie www.freshdesign.edu.pl oraz nadesłać portfolio i krótki biogram.

Więcej informacji: www.freshdesign.edu.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: freshdesign.edu.pl
Data publikacji: 23.10.2015 10:53
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.