Lifestyle
LIFESTYLE
Sztuka

GALERIA HIQALA. Poczuj sztukę bliżej, czyli sztuka i podróże

  • Komentarze

GALERIA HIQALA 4

GALERIA HIQALA miejsce spotkań sztuki i podróży

Fot: GALERIA HIQALA

GALERIA HIQALA to pomysł, który ma połączyć w jednym miejscu sztukę i podróże. Na stałe GALERIA HIQALA będzie funkcjonować w Internecie.

Podróże same w sobie to już za mało. Chcemy odkrywać świat przez kolejne aspekty - modę, kuchnię, kulturę. Odkrywając odległe kraje, pragniemy zabrać z podróży coś dla siebie, dla naszych bliskich. Taka jest też koncepcja galerii sztuki HIQALA Guerilla ART Gallery. Na stałe galeria ma istnieć tylko w internecie, a czasowe wystawy będą pojawiać się w różnych unikalnych miejscach, w nieregularnych odstępach czasu. Tylko podczas wystawy będzie można osobiście poznać artystów i fizycznie zobaczyć ich dzieła.

Potem trafią one do wirtualnej galerii, w której przez cały rok będzie można je obejrzeć i zakupić. Pierwszym przystankiem na naszej drodze są Indie. Chcemy przedstawić naszych przyjaciół z daleka i ich sposób postrzegania świata, który znajduje odbicie w tworzonej przez nich sztuce. Specjalnie na nasze zaproszenie w dniach 3-8 pażdziernika do Polski przyjedzie dwóch artystów z Indii: Tirthankar Biswas i Amol Pawar, którzy mają na swoim koncie międzynarodowe wystawy w najlepszych galeriach, m.in. w Bombaju, Londynie i Nowym Jorku.

Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju. Na początek zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej galerii www.hiqala.pl, na której znajdują się informacje o wystawie i biorących w niej udział artystach. Wystawie towarzyszyć będą też dni otwarte, odbywające się 6 i 7 października, obejmujące spotkania z twórcami i inne ciekawe wydarzenia z pogranicza podróży i sztuki. Wstęp wolny. Tłem wystawy będą oryginalne wnętrza apartamentu pokazowego Fenix Group w zabytkowej kamienicy z 1910 roku na ul. Poznańskiej 16. Pomysłodawcami i twórcami tej niecodziennej przestrzeni sztuki są Paulina Grabara i Tomasz Rewera.

Dzieli ich praca (ona jest właścicielką agencji PR, on – finansistą i bankierem inwestycyjnym), łączy miłość do podróży i… sztuki współczesnej. Ze wspólnej pasji odkrywania nowych miejsc zrodziła się idea stworzenia forum dialogu między artystami z najróżniejszych zakątków świata. Ten cel, obok zaprezentowania egzotycznej sztuki współczesnej polskiej publiczności i inwestorom oraz stworzenia kanału dystrybucji dla artystów z Azji i możliwości ich zakupu w Polsce to główny kierunek działania galerii HIQALA. Patronat nad tym wyjątkowym projektem objęła Indyjsko Polska Izba Gospodarcza.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: GALERIA HIQALA
Data publikacji: 25.09.2012 12:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.