„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Lifestyle
LIFESTYLE
Sztuka

GALERIA HIQALA. Poczuj sztukę bliżej, czyli sztuka i podróże

  • Komentarze

GALERIA HIQALA 4

GALERIA HIQALA miejsce spotkań sztuki i podróży

Fot: GALERIA HIQALA

GALERIA HIQALA to pomysł, który ma połączyć w jednym miejscu sztukę i podróże. Na stałe GALERIA HIQALA będzie funkcjonować w Internecie.

Podróże same w sobie to już za mało. Chcemy odkrywać świat przez kolejne aspekty - modę, kuchnię, kulturę. Odkrywając odległe kraje, pragniemy zabrać z podróży coś dla siebie, dla naszych bliskich. Taka jest też koncepcja galerii sztuki HIQALA Guerilla ART Gallery. Na stałe galeria ma istnieć tylko w internecie, a czasowe wystawy będą pojawiać się w różnych unikalnych miejscach, w nieregularnych odstępach czasu. Tylko podczas wystawy będzie można osobiście poznać artystów i fizycznie zobaczyć ich dzieła.

Potem trafią one do wirtualnej galerii, w której przez cały rok będzie można je obejrzeć i zakupić. Pierwszym przystankiem na naszej drodze są Indie. Chcemy przedstawić naszych przyjaciół z daleka i ich sposób postrzegania świata, który znajduje odbicie w tworzonej przez nich sztuce. Specjalnie na nasze zaproszenie w dniach 3-8 pażdziernika do Polski przyjedzie dwóch artystów z Indii: Tirthankar Biswas i Amol Pawar, którzy mają na swoim koncie międzynarodowe wystawy w najlepszych galeriach, m.in. w Bombaju, Londynie i Nowym Jorku.

Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju. Na początek zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej galerii www.hiqala.pl, na której znajdują się informacje o wystawie i biorących w niej udział artystach. Wystawie towarzyszyć będą też dni otwarte, odbywające się 6 i 7 października, obejmujące spotkania z twórcami i inne ciekawe wydarzenia z pogranicza podróży i sztuki. Wstęp wolny. Tłem wystawy będą oryginalne wnętrza apartamentu pokazowego Fenix Group w zabytkowej kamienicy z 1910 roku na ul. Poznańskiej 16. Pomysłodawcami i twórcami tej niecodziennej przestrzeni sztuki są Paulina Grabara i Tomasz Rewera.

Dzieli ich praca (ona jest właścicielką agencji PR, on – finansistą i bankierem inwestycyjnym), łączy miłość do podróży i… sztuki współczesnej. Ze wspólnej pasji odkrywania nowych miejsc zrodziła się idea stworzenia forum dialogu między artystami z najróżniejszych zakątków świata. Ten cel, obok zaprezentowania egzotycznej sztuki współczesnej polskiej publiczności i inwestorom oraz stworzenia kanału dystrybucji dla artystów z Azji i możliwości ich zakupu w Polsce to główny kierunek działania galerii HIQALA. Patronat nad tym wyjątkowym projektem objęła Indyjsko Polska Izba Gospodarcza.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: GALERIA HIQALA
Data publikacji: 25.09.2012 12:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.