archirama.pl

GALERIA HIQALA. Poczuj sztukę bliżej, czyli sztuka i podróże

GALERIA HIQALA to pomysł, który ma połączyć w jednym miejscu sztukę i podróże. Na stałe GALERIA HIQALA będzie funkcjonować w Internecie.

GALERIA HIQALA 4

GALERIA HIQALA miejsce spotkań sztuki i podróży

Fot: GALERIA HIQALA

Podróże same w sobie to już za mało. Chcemy odkrywać świat przez kolejne aspekty - modę, kuchnię, kulturę. Odkrywając odległe kraje, pragniemy zabrać z podróży coś dla siebie, dla naszych bliskich. Taka jest też koncepcja galerii sztuki HIQALA Guerilla ART Gallery. Na stałe galeria ma istnieć tylko w internecie, a czasowe wystawy będą pojawiać się w różnych unikalnych miejscach, w nieregularnych odstępach czasu. Tylko podczas wystawy będzie można osobiście poznać artystów i fizycznie zobaczyć ich dzieła.

Potem trafią one do wirtualnej galerii, w której przez cały rok będzie można je obejrzeć i zakupić. Pierwszym przystankiem na naszej drodze są Indie. Chcemy przedstawić naszych przyjaciół z daleka i ich sposób postrzegania świata, który znajduje odbicie w tworzonej przez nich sztuce. Specjalnie na nasze zaproszenie w dniach 3-8 pażdziernika do Polski przyjedzie dwóch artystów z Indii: Tirthankar Biswas i Amol Pawar, którzy mają na swoim koncie międzynarodowe wystawy w najlepszych galeriach, m.in. w Bombaju, Londynie i Nowym Jorku.

Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju. Na początek zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej galerii www.hiqala.pl, na której znajdują się informacje o wystawie i biorących w niej udział artystach. Wystawie towarzyszyć będą też dni otwarte, odbywające się 6 i 7 października, obejmujące spotkania z twórcami i inne ciekawe wydarzenia z pogranicza podróży i sztuki. Wstęp wolny. Tłem wystawy będą oryginalne wnętrza apartamentu pokazowego Fenix Group w zabytkowej kamienicy z 1910 roku na ul. Poznańskiej 16. Pomysłodawcami i twórcami tej niecodziennej przestrzeni sztuki są Paulina Grabara i Tomasz Rewera.

Dzieli ich praca (ona jest właścicielką agencji PR, on – finansistą i bankierem inwestycyjnym), łączy miłość do podróży i… sztuki współczesnej. Ze wspólnej pasji odkrywania nowych miejsc zrodziła się idea stworzenia forum dialogu między artystami z najróżniejszych zakątków świata. Ten cel, obok zaprezentowania egzotycznej sztuki współczesnej polskiej publiczności i inwestorom oraz stworzenia kanału dystrybucji dla artystów z Azji i możliwości ich zakupu w Polsce to główny kierunek działania galerii HIQALA. Patronat nad tym wyjątkowym projektem objęła Indyjsko Polska Izba Gospodarcza.

Zdjęcia: GALERIA HIQALA
Data publikacji: 25.09.2012 12:40

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!