Lifestyle
LIFESTYLE
Nowy pomysł Ikei

Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród

 • Komentarze

Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród

Dzięki bezpłatnej instrukcji montażu będziesz mógł samodzielnie złożyć przydowmowy ogródek

Fot: Niklas Adrian Vindelev (źródło: space10)
 • Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród
 • Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród
 • Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród
 • Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród
 • Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród

Pawilon ogrodowy, który możesz postawić w domu, na tarasie lub balkonie, to nowy pomysł Ikei na wsparcie domowych upraw roślin. Sferyczny ogród to specjalnie przygotowana konstrukcja, na której możesz uprawiać ulubione zioła, czy kwiaty. Oczywiście jak to bywa z meblami od Ikea – ten produkt wymaga samodzielnego złożenia.

Rośliny w domu wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie: uspokajają, poprawiają wygląd wnętrza, a co najważniejsze mogą być pomocne podczas gotowania. W odpowiedzi na te potrzeby powstał niepowtarzalny projekt.

Growroom – domowy ogród od Ikea

Pomysłodawcami tego rozwiązania jest dwójka architektów z pracowni Space10. Określani są mianem "laboratorium futurystycznych rozwiązań projektowych Ikea". Growroom to darmowa propozycja, przede wszystkim dla mieszkańców dużych miast, którzy nie mają ani miejsca ani czasu na pielęgnacje przydomowego ogrodu.

Konstrukcja ma wymiary 2,8 x 2,5 m, więc spokojnie zmieści się w mieszkaniu. Dzięki ażurowej konstrukcji, ustawione rośliny będą miały w każdym miejscu dostęp do światła dziennego. Ich uprawę ułatwi również sferyczny kształt ogrodu – dzięki temu łatwo będzie dotrzeć do każdej z roślin.

Pawilon ogrodowy do samodzielnego wykonania – nowy pomysł Ikea

Ikea chce ustawiać sferyczne ogrody w takich miastach jak Helsinki, Rio de Janeiro, San Francisco czy Tajnej. Jednak taką konstrukcję możesz wykonać samodzielnie. Ikea udostępniła za darmo instrukcję montażu domowego ogrodu. Do wykonania konstrukcji potrzebujesz dwa młotki, śruby i sklejkę, z której wytniesz poszczególne elementy. Będzie to doskonała rozrywka na pierwsze wiosenne dni.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Niklas Adrian Vindelev (źródło: space10), Alona Vibe (źródło: space10)
Data publikacji: 21.02.2017 14:13
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.