archirama.pl

Guma, platforma, kolor, czyli buty na wiosnę 2012

Jakie buty zawładną polskimi ulicami w sezonie 2012? Czy rok 2012 to koniec różowych pantofli? 

Buty 2012 - srebrne platformy

Kosmiczne, srebrne botki.

Fot: deezee.pl

Tegoroczna wiosna i lato to mieszanka trendów sprzed roku, oraz aktualnych propozycji projektantów. Propozycje nie funkcjonujące w głównym modowym nurcie, a raczej w kręgu pewnych subkultur i środowisk kontrkulturowych, w tym roku, na dobre wywalczyły sobie miejsce w modowym mainstreamie.

W tej chwili, w sklepach sieciowych możemy znaleźć buty, o jakich jeszcze kilka lat temu marzyli przedstawiciele subkultury punków, czy gotów, a które do niedawna były bardzo trudno dostępne. Dlatego też nie wszystkie buty na ten sezon mieszczą się w klasycznym pojęciu tego, co ładne. Niektóre wymagają od właściciela nie lada zmysłu w zakresie mody, by nie wyglądać karykaturalnie. A niektóre robią tak duże wrażenie, że reszta stroju powinna pozostać stonowana. Pewne jest jedno – w tym sezonie to buty grają pierwsze skrzypce.

>>Sprawdź jakie trendy będą obowiązywać w modzie w 2012 roku

Już teraz widoczne jest kilka głównych modeli butów, które tej wiosny odmieniane będą przez wszystkie możliwe przypadki. Moda powoli odchodzi od tradycyjnego, mieszczańskiego, poprawnego stylu. Projektanci coraz chętniej szukają inspiracji w miejscach, w które dotąd nie zaglądali. Modne buty robią się wygodniejsze i bardziej praktyczne. Stąd też szeroko stosowane platformy, zamiast koturnów, używanie gumy, zamiast drogiej i łatwej do zniszczenia skóry. Jeśli obcasy, to tylko na bardzo wysokiej, cienkiej szpilce i ogromnej platformie ułatwiającej poruszanie się po mieście. Na szczególną uwagę zasługują buty wzorowane na kultowej marce Jeffrey Campbell, wiązane botki z bardzo wysoką platformą i wysokim, słupkowym obcasie.

Do łask powracają również kalosze, które od co najmniej dwóch sezonów przestały być wyłącznym atrybutem rybaków i przedszkolaków w deszczowe dni. Odkąd Rihanna pojawiła się na występie w programie X-Factor, w obuwiu typu „creepers”, czyli ciężkich, prostokątnych wiązanych butach na platformie, kojarzonymi z kulturą postpunkową, podbijają one serca fashionistek na całym świecie. Baletki, które na stałe znalazły miejsce w szafach wielu kobiet, w tym roku mniej przypominają buty do tańca baletowego, bardziej męskie mokasyny.

>>Fun In Design, czyli zaprojektuj własne buty

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: deezee.pl
Data publikacji: 2.04.2012 15:33

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!