archirama.pl

Kino plenerowe w Płocku

Wakacje to czas kin plenerowych. Najbliższemu pokazowi kina w Płocku będzie towarzyszyć prezentacja wyników konkursu architektonicznego

Kino plenerowe w Płocku. Najlepsze najgorsze wakacje

Kino plenerowe w Płocku. Najlepsze najgorsze wakacje

Fot: KOŁO, materiały prasowe

Konkurs architektoniczny i film

To nietypowe połączenie jest dobrze uzasadnione. W Płocku niedawno został rozstrzygnięty konkurs na projekt toalety publicznej zorganizowanej przez KOŁO. Projekt nagrodzony w 18. edycji konkursu Projekt Łazienki ma zostać zrealizowany. Przy Al. Roguckiego, na terenie największego osiedla mieszkaniowego w mieście powstać ma wielofunkcyjny budynek ukryty pod sztucznym pagórkiem. Nowa bryła ma wzbogacić przestrzeń publiczną miasta. Prozaiczne obiekty takie jak ławki czy właśnie toalety publiczne mogą odegrać ważną rolę w funkcjonowaniu miasta, ułatwiając spędzanie czasu na dworze i spotkania. A Polacy najwyraźniej wracają do miasta, spędzając chętnie czas w ogólnodostępnych przestrzeniach. Potwierdza to sukces kin po chmurką. Takie tymczasowe obiekty działają w sezonie w wielu polskich miastach. W Warszawie filmy prezentowane są w miejskich parkach, w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik, niedaleko centrów handlowych, wizytówką festiwalu Transatlantyk jest kino łóżkowe w plenerze.
Na czwartkowy spektakl w Płocku zapraszają Nie Olewamy Miasta - Koło Kultury Miejskiej oraz władze Płocka.


Kino w Płocku

Najbliższy seans kina plenerowego w Płocku to Najlepsze, najgorsze wakacje. Komediodramat z 2013 roku wyreżyserowali Nat Faxon i Jim Rash. Film to kolejna amerykańska opowieść o poszukiwaniu akceptacji i drodze do sukcesu. Na szczęście historię zakompleksionego nastolatka ożywia trochę anarchiczny humor i spora dawka goryczy. Dzięki tej domieszce film nie jest mdły, w przeciwieństwie do wielu podobnych obrazów. Jeśli to kino familijne, to przekorne, bo rodzina jest przez twórców „Spadkobierców” pokazywana jako sztuczny, destrukcyjny twór, budowany dla wygody i poczucia bezpieczeństwa. I nie dający ani jednego, ani drugiego.  

Najlepsze, najgorsze wakacje
czwartek  14 lipca, początek o godz. 21.00
Stary Rynek w Płocku

Autor: KZ
Zdjęcia: KOŁO, materiały prasowe
Data publikacji: 12.07.2016 15:31

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!