archirama.pl

Bar mleczny XXI wieku. Nowa jakość barów mlecznych

Cerata, plastikowe kwiatki, lepiące się stoły – tak wciąż wiele osób postrzega bary mleczne. Niesłusznie, bo większość jadłodajni na studencką kieszeń przekształciła się już w bardzo przyzwoite lokale. Nie ma tu co prawda sushi, ale pojawia się dobry design, jak ostatni projekt pracowni Sojka&Wojciechowski, która zaprojektowała wnętrze nowego baru „Prasowego” w Warszawie.

Nowy bar "Prasowy"

Bary mleczne przestają kojarzyć się z ceratą, a zaczynają z dobrym designem

Fot: sojka&wojciechowski

Projekt aranżacji wnętrza pracownia Sojka&Wojciechowski wykonała na zamówienie nowego najemcy i ma być zrealizowany w przyszłym roku. Nowoczesny design ma nawiązywać do historii baru mlecznego.

Design w małym wnętrzu

„Prasowy” zmieni się znacznie, jednak pojawi się tu wiele elementów nawiązujących do dawnego baru mlecznego. Menu wciąż będzie układane z pojedynczych liter, na zewnątrz wrócą biało-czerwone markizy. Zmieni się natomiast układ stosunkowo małego wnętrza, które nieznacznie zostanie powiększone kosztem kuchni i część pomieszczeń administracyjnych. Kasa zostanie umieszczona na niewielkiej wyspie, a na ścianach pojawią się grafiki butelek mleka, dobrze znane pokoleniom wychowanym w PRL.

Bary mleczne dla studenów

Na czym polega przewaga barów mlecznych? Serwują niedrogie posiłki, ponieważ korzystają z ministerialnych dotacji. Nie oznacza to jednak, że tanio musi oznaczać źle i niedbale. Bar mleczny Neptun w Gdańsku, Małgośka w Toruniu, Bambino w Warszawie - to tylko nieliczne przykłady udanej transformacji. Lokale przeszły remonty i zostały estetycznie zaaranżowane. Dlatego lokale z dopłatą przyciągają już nie tylko studentów i seniorów. Smacznie zjeść przychodzą tu też pracownicy okolicznych biur, czy zwykli mieszkańcy.

A Wy odwiedzacie czasami bary mleczne? Macie swoje ulubione?

Autor: mjc
Zdjęcia: sojka&wojciechowski, gtss.com.pl
Data publikacji: 3.10.2012 09:39

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!