Lifestyle
LIFESTYLE

Konkurs architektoniczny KOŁO na Projekt Łazienki: plebiscyt

  • Komentarze

Konkurs KOŁO na projekt łazienki 2015

Konkurs architektoniczny KOŁO na projekt łazienki 2015

Fot: Sanitec KOŁO

Do 10 czerwca 2015 trwa głosowanie na najlepszy projekt toalety publicznej dla Wrocławia. Plebiscyt towarzyszy najnowszej edycji konkursu architektonicznego KOŁO

Brak szaletów miejskich i ich niska jakość to jeden z problemów polskich miast. Konkurs architektoniczny KOŁO na Projekt Łazienki od lat wspiera zmiany, pokazując, że miejska toaleta może być także obiektem współczesnej architektury. Zadanie konkursowe w kolejnych edycjach to wykonanie projektu toalety publicznej, który ma szansę na realizację w przestrzeni miasta. Jak dotąd, uczestnicy konkursu projektowali między innymi z myślą o Warszawie i Kazimierzu Dolnym.

Wyniki pokazywały, że współczesna toaleta publiczna może być wielofunkcyjnym obiektem, poprawiającym jakość przestrzeni publicznej. Taką bryłą jest między innymi Pawilon Plażowy w Warszawie. Obiekt zrealizowany został jako rezultat konkursu KOŁO w 2010 roku.
Tegoroczna edycja konkursu architektonicznego KOŁO dotyczy Wrocławia. Lokalizacją nowej toalety publicznej jest Park Zachodni. Najlepszy projektu koncepcyjny wybiorą jurorzy. Wyborowi towarzyszyć będzie plebiscyt internautów. Głosowanie trwa do 10 czerwca 2015 na stronie konkursowej: www.konkurskolo.pl.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Sanitec KOŁO
Data publikacji: 9.06.2015 12:07
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.