Lifestyle
LIFESTYLE

Konkurs dla architektów: podróżuj szlakiem architektury (współczesnej lub dawnej)

  • Komentarze

Karol Świacki, uliczka w Hiszpanii, ok. 1910

Cel podróży: doświadczać architektury

Fot: Karol Świacki, Polona

Architekturę najlepiej poznaje się bezpośrednio. Nowy konkurs Towarzystwa Historyków Architektury daje młodemu architektowi szansę na podróż życia. Roczną podróż

Co warto zobaczyć?

Stowarzyszenie Historyków Architektury (The Society of Architectural Historians) ogłosiło konkurs dla młodych architektów i badaczy architektury. Mogą w nim brać udział także absolwenci (2010-2015) architektury krajobrazu, urbanistyki, konserwacji i pokrewnych kierunków związanych z architekturą.

Zwycięzca będzie miał okazję przez rok podróżować wybranym przez siebie szlakiem. Laureat nagrody H. Allen Brooks Travelling Fellowship ma doświadczać architektury, myśleć o roli projektanta i opisywać swoje doświadczenia w blogu. Nagroda nie jest typowym grantem przyznawanym naukowcowi na konkretny, ściśle określony cel, ważniejsza jest swoboda kontemplowania architektonicznych brył i ich kontekstu.

Dokąd pojechać?

Decyzja o celu podróży zależy od uczestnika; może wybrać dowolny kraj lub wyznaczyć międzynarodową trasę. Wartość nagrody w 2015 roku to 50 000 funtów, gdyby jednak okazała się niewystarczająca, organizatorzy mogą pomóc w zgromadzeniu dodatkowych funduszy.


Termin składania zgłoszeń upływa 1 października 2015. Aby zakwalifikować się do udziału, wnioskodawcy muszą być członkami stowarzyszenia.
Zgłoszenie powinno zawierać krótki, liczący najwyżej 1000 słów opis planowanej podróży, wstępny kosztorys, CV i kopię dyplomu oraz pięć fotografii wykonanych przez kandydata.


Więcej informacji www.sah.org >>

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Karol Świacki, Polona
Data publikacji: 24.08.2015 15:18
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.