archirama.pl

Konkurs na projekt muralu w Tczewie

Trwa konkurs na trzeci mural na osiedlu w Tczewie. Termin składania zgłoszeń upływa 30 września 2016

Namaluj mural w Tczewie, czyli sztuka ulicy - konkurs

Street arta sponsorowany przez miasto ma zmienić wygląd osiedla w Tczewie

Fot: Seti6908, Wikimedia Commons

Marynarz w przekrzywionej białej czapeczce całuje pielęgniarkę, wkoło uśmiechnięci ludzie. To zdjęcie, wykonane na Times Square w Nowym Jorku tuż po zakończeniu II wojny światowej zdobyło sławę porównywalną z portretem Che czy podtrzymującej białą sukienkę Marylin Monroe. Fotografię widziała pewnie każda z osób czytających ten tekst. Nie wszyscy zapewne znają nazwisko fotografa, a jeszcze mniej osób wie, że urodził się w Tczewie – czy raczej pruskim Dirschau, bo tak nazywało się miasto przed wojną. Choć Alfred Eisenstaedt opuścił rodzinne miasto jako kilkulatek, a karierę zrobił w Berlinie i Stanach Zjednoczonych, władze Tczewa są dumne ze słynnego obywatela. Upamiętniły go między innymi muralem z motywem ze słynnego zdjęcia. Malownicza para namalowana została na ścianie jednego z wielorodzinnych budynków przy ul. Zwycięstwa w Tczewie w 2014 roku. Później na elewacji kolejnego budynku pojawiły się sylwetki legendarnych założycieli miasta. W sąsiedztwie mają się znaleźć dwa następne murale.

Konkurs dla projektantów

Władze miasta zapraszają do udziału w konkursie na koncepcje nowego, trzeciego muralu. Przedmiotem konkursu jest koncepcja pracy, wykonanie malowidła zostanie powierzone profesjonalnej firmie. Autorzy projektów mogą wybrać dowolny temat związany z Tczewem, jego tradycją, historią lub współczesnością. Projekt powinien wpisywać się w okoliczną przestrzeń. Ściana, na której powstanie wielkoformatowy obraz ma szerokość 10, a wysokość 17 metrów. Uczestnicy mogą zgłosić jeden lub więcej projektów wykonanych w wybranej przez siebie technice. Prace konkursowe przyjmowane są do 30 września 2016, a na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 3000 zł.

To kolejny konkurs na mural przeznaczony dla budynku przy ul. Zwycięskiej 3. Poprzednia próba nie powiodła się, organizatorzy uznali że żadna z nadesłanych prac nie nadawała się do realizacji, nie przyznano więc nagród.  


Więcej informacji, regulamin konkursu oraz pozostałe informacje w serwisie www.wrotatczewa.pl.

Autor: KZ
Zdjęcia: Seti6908, Wikimedia Commons
Data publikacji: 29.08.2016 15:30

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!