archirama.pl

Koszmarna bryła czy pałac na kółkach? Najdroższy camper świata

Mały dom na kółkach? Raczej pałac, opakowany w kontrowersyjną bryłę, posadzony na solidnym podwoziu i puszczony w drogę. Camper EleMMent

Najdroższy dom na kółkach. Camper dla tych, którzy nawet w podróży nie zrezygnują z luksusu

Najdroższy camper świata, wyprodukowany przez Marchi Mobile

Fot: http://www.marchi-mobile.com/


Architektura Dubaju i samochód dla szejka


Czy mieszkańcy Dubaju potrzebują camperów? Najwyraźniej tak. Premiera najdroższego na świecie domu na kółkach miała miejsce właśnie w Dubaju. EleMMent to potężne auto o bardzo charakterystycznej bryle. Silnik o mocy 510 koni mechanicznych napędza białego potwora ważącego 20 ton. Wewnątrz mieści się małe mieszkanie o powierzchni ok. 50 mkw (wliczając taras na dachu). Oczywiście, to powierzchnia podróżna. Na postojach ściany są rozsuwane i auto puchnie, zyskując dodatkowe miejsce dla mieszkańców.


Co w środku? Śmiało można mówić o luksusowej architekturze wnętrz. Salon, łazienka z prysznicem, osobna toaleta, meble ze szlachetnego drewna i metalu. Do tego sprzęt prosto z domu inteligentnego; większością funkcji za pomocą podręcznego panelu. Klimatyzacja i system monitoringu to standard, ale parametry auta zdalnie kontrolowane są przez stację serwisową. Jeśli zdarzy się cokolwiek złego – serwisanci odnajdą uszkodzone auto w dowolnym miejscu na świcie i doprowadzą je do porządku.

Za projekt najdroższego campera świata odpowiedzialni są dwaj designerzy, Jens Scheiwe i Mario Marchi. Duet zaprojektował architekturę wnętrz i bryłę auta. Bryłę zresztą dość kontrowersyjną. Wysoko umieszczone stanowisko pilota (czy można mówić jeszcze o kierowcy, patrząc na ten kokpit?) na pewno jest wygodne, ale samochód trudno nazwać zgrabnym. Miłośnicy caravaningu, dysponujący trzema milionami dolarów i odrobiną cierpliwości mogą się z tym zdaniem nie zgodzić – polecamy wówczas kontakt z przedstawicielami marki Marchi Mobile, producenta campera. Pomysł na wakacje 2014?

Autor: KZ
Zdjęcia: http://www.marchi-mobile.com/
Data publikacji: 1.07.2014 13:48

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!