archirama.pl

Labirynt Światła: świąteczne iluminacje w Wilanowie

Dość macie ponurych, grudniowych wieczorów? Świąteczne iluminacje Labiryntu Światła, który otwarto właśnie w ogrodach warszawskiego Wilanowa, pozwolą zapomnieć o zimowej chandrze.

Labirynt Światła: świąteczne iluminacje w Wilanowie

Muzeum w Wilanowie chce, by Labirynt Światła pobudzał wyobraźnię spacerowiczów.

Fot: materiały prasowe

Za oknami coraz ciemniej i zimniej, a Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie mieni się blaskiem tysięcy kolorowych lampek. 6 grudnia w ogrodach przy Oranżerii otwarto gigantyczną świąteczną iluminację o nazwie Labirynt Światła.

Alicja w Labiryncie Światła

Świąteczna iluminacja Labirynt Światła rzeczywiście imponuje rozmachem: 150 tysięcy lampek oświetla ponad 1000 m kw. ogrodu. Projektanci, jak sami mówią, inspirowali się przygodami „Alicji w Krainie Czarów". Dlatego nie zdziwmy się, kiedy natkniemy się na świetlne piramidy z kart czy krzewy przycięte w kształt trefli i pików. Jakby tego było mało, nad aleją prowadzącą do pałacu rozpięto świecący złoty baldachim, który przenosi spacerowiczów wprost do krainy baśni.

Muzeum chce, by świąteczna iluminacja rozjaśniła nieco warszawiakom ponure, zimowe wieczory. W wilanowskich ogrodach aż do połowy marca na pewno nie zmarzniecie! – obiecuje. Instalację można podziwiać codziennie między 16.00 a 21.00 – w czwartki za darmo.

Gdy znajdziesz wyjście z labiryntu...

Na tym nie koniec atrakcji. Od 7 grudnia do 9 marca w każdy weekend między 16.00 a 20.00 Oranżeria prowadzić będzie warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Będzie można dowiedzieć się, jak widzą pszczoły, czy intensywne barwy przeszkadzają zwierzętom oraz jakie stwory mieszkały dawniej w pałacu króla Jana III.

Co więcej, w wybrane wieczory fasada wilanowskiego pałacu rozbłyśnie feerią świateł podczas tzw. mappingu. Jest to pokaz 3D łączący światło, obraz i dźwięk, który wykorzystuje architekturę budynków do tworzenia wielowymiarowych efektów.

Muzeum Pałacu Króla Jana III planuje jeszcze  wiele innych niespodzianek, o których informować będzie na swojej stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku. Już wiadomo, że w styczniu nieopodal Labiryntu Światła powstanie Ogród Wyobraźni, w którym instalacjom świetlnym towarzyszyć będzie dźwięk. Co potem?

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 9.12.2013 12:01

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!