Lifestyle
LIFESTYLE

Lodowy hotel w Kanadzie. Nocleg na łożu z lodu, pod lodowym sklepieniem!

 • Komentarze

Hôtel de Glace – hotel z lodu – w Québecu w Kanadzie

Hôtel de Glace – hotel z lodu – w Québecu w Kanadzie

Fot: www.hoteldeglace-canada.com
 • Hôtel de Glace – hotel z lodu – w Québecu w Kanadzie
 • Hôtel de Glace – hotel z lodu – w Québecu w Kanadzie
 • Hôtel de Glace – lodowy hotel w Québecu w Kanadzie
 • Hôtel de Glace – lodowy hotel w Québecu w Kanadzie
 • Hôtel de Glace – lodowy hotel w Québecu w Kanadzie
 • Hôtel de Glace – lodowy hotel w Québecu w Kanadzie
 • Hôtel de Glace – lodowy hotel w Québecu w Kanadzie

Jak co roku w zimę swoje podwoje otwiera Hôtel de Glace – hotel z lodu – w Québecu w Kanadzie. Każdorazowo nad jego budową pracują inni artyści i rzeźbiarze. Tym razem lodowa architektura nawiązuje do sztuki ludowej kanadyjskiego regionu. Hotel oferuje pokoje lodowe, bar lodowy, w którym nawet szklanki są z lodu!

Nocleg w hotelu z lodu to jedna z zimowych atrakcji kanadyjskiego Québecu. Tamtejszy lodowy hotel, obok podobnych konstrukcji w Szwecji czy Norwegii – jest jednym z najpiękniejszych tymczasowych hoteli. Samo obejrzenie lodowej budowli jest już atrakcją samą w sobie.

W tym roku Hôtel de Glace otwarł swoje podwoje 6 stycznia, będzie czynny do końca zimy, czyli 25 marca. Potem, w czasie wiosennych roztopów, hotel z lodu zamieni się… w wielką kałużę.

lodowy hotel ze zjeżdżalnią

Na gości lodowego hotelu czeka 36 pokoi, niektóre z nich to tematyczne apartamenty – będące lodowymi dziełami sztuki. Do tego w hotelu jest olbrzymi bar serwujący drinki w lodowych szklankach. Dla dzieci powstała najdłuższa na świecie ślizgawka w całości wyrzeźbiona w lodowych blokach.

Goście Hôtel de Glace mają też do dyspozycji lodowy ring do jeżdżenia na łyżwach oraz sauny.

Architektura hotelu nawiązuje w tym roku do regionu Północnego Québecu. To jedno z najbardziej surowych miejsc w Kanadzie, będące w dużej mierze rozległą pustynią, przez stulecia praktycznie niezamieszkałą.

hotel z lodu i światła

Przebywanie w lodowym hotelu wbrew pozorem jest bardzo zdrowe. Łoża lodowe przykrywają naturalne skóry zwierzą.

Hôtel de Glace to architektura przejrzystości i światła. Lodowa struktura inaczej wygląda za dnia, gdy prześwieca przez nią słońce. Zupełnie inny wygląda ma nocą, gdy lodowe ściany podświetlają kolorowe reflektory.Pospaceruj po lodowym hotelu: tutaj

Czytaj też: Polacy zbudowali hotel z lodu – duet Czajkowski i Marks

przeczytaj rowniez
Autor: TM
Zdjęcia: www.hoteldeglace-canada.com
Data publikacji: 27.01.2012 14:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.