archirama.pl

Luksusowe marki we wnętrzach Złotej 44

Projektanci Złotej 44 wiedzą, że najważniejsze i tak jest wnętrze. Zobaczcie, jakie luksusowe marki zgromadzili pod dachem najsławniejszego wieżowca Warszawy.

Luksusowe marki we wnętrzach Złotej 44

W Złotej 44 designerskie meble konkurują o uwagę z panoramą Warszawy.

Fot: materiały prasowe

W Złotej 44 wszystko musi być wielkie: projekt, bryła inspirowana skrzydłem ptaka, nazwisko architekta Daniela Libeskinda. Jednak dla przyszłych mieszkańców nie mniej ważne jest to, co małe: meble i przedmioty, które wypełnią wnętrza luksusowych apartamentów. Nic dziwnego, że ich dobór powierzono projektantom z londyńskiej pracowni Woods Baggot.

Każdy jest wyjątkowy

Architektom z Woods Baggot zależało na tym, by każdy apartament był wyjątkowy. Chcieliśmy, aby osoby, które będą tu mieszkać, czuły, że jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce – tłumaczy dyrektor pracowni Jonathan Clarke. Jeśli wierzyć jego zapewnieniom, w całej Złotej 44 nie ma nawet dwóch takich samych filarów. Każde mieszkanie ma inny układ, a liczne nisze pozwolą przyszłym mieszkańcom wypełnić je dziełami sztuki: rzeźbami, obrazami, fotografiami.

A co z meblami i przedmiotami codziennego użytku? O nie też zadbali projektanci z Woods Baggots. Każdy właściciel apartamentu może zwrócić się do nich o pomoc w doborze dodatków. A jest z czego wybierać. Wnętrzom Złotej 44 dodadzą blasku produkty zarówno światowych marek (takich jak B+B Italia + Minotti), jak i niezależnych designerów (m.in. pochodzącego z Polski Jorge'a Zalszupina).

Światowy design w Złotej 44

Pod dachem Złotej 44 zebrali się giganci światowego designu. Jest wśród nich duńska marka Gubi, która powstała pół wieku temu jako niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwo. Dziś jej projekty sławne są na całym świecie, a niektóre – w tym The Adanet Mirror i lampa Grossman Gräshoppa – uświetnią wnętrza Złotej 44. Do warszawskiego wieżowca trafi też słynna lampa Grossman Cobra, która otrzymała nagrodę Good Design Award i w 1950 roku została wystawiona w Muzeum Sztuki Współczesnej.

Niezależni projektanci, których dzieła znajdą się w Złotej 44, to Michael Anastassiades i Jorge Zalszupin. Ten pierwszy latami przygotowywał każdy przedmiot samodzielnie. Dopiero w 2007 produkcję przejęły od niego małe, rodzinne warsztaty z całego świata. Nie wiadomo, z którego z nich przyjechały do Złotej 44 dwie lampy: Mobile Chandelier 3 oraz Ball Lights Gold.

Z kolei Jorge Zalszupin pochodzi z Polski, ale mieszka w Brazylii. W swych projektach łączy prostotę, klasyczny design i drewno (najchętniej brazylijskie drewno jacarandá i perobinha-do-campo). Do Złotej 44 dotarła już jego etażerka o nazwie JZ Tea Trolley.

Do warszawskiego wieżowca trafi też dzieło nieżyjącego już Jules'a Wabbes'a, który nie bał się projektować nawet klamek czy tac. W Złotej 44 zawiśnie ścienny wieszak jego autorstwa. No cóż, informacja prasowa mówi jasno: każdy element, który znalazł się w tym apartamentowcu, ma dostarczać niezwykłych wrażeń estetycznych.

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 18.10.2013 15:18

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!