Lifestyle
LIFESTYLE

Maraton młodych projektantów. A<24 Inicjatywa Warszawska

  • Komentarze

Koło naukowe Antyrama
Fot: Studenckie Koło Naukowe „AntyRAMA”

Nie trzeba będzie biegać na długie dystanse. Na trwające okrągłą dobę warsztaty studenckie i rozmowy o współczesnej architekturze zaprasza Studenckie Koło Naukowe AntyRAMA

Wytrzymałość i koncentracja bywają potrzebne architektowi tak samo jak uczestnikowi maratonu. Studenckie Koło Naukowe AntyRAMA działające na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaprasza na multidyscyplinarne warsztaty projektowe. Na wykonanie zadania uczestnicy będą mieć równo 24 godziny. Dobrej kawy nie zabraknie. Warsztaty rozpoczną się 12 marca o 10.00 w katowickiej klubokawiarni Drzwi zwane koniem. Mieści się ona w suterenie zabytkowej willi z końca XIX wieku.

Studenckie warsztaty

Zadanie projektowe dotyczy ulicy Warszawskiej w Katowicach. Sformułowane zostało we współpracy z grupą sąsiedzką „Inicjatywa Warszawska”. Celem uczestników będzie poprawa komunikacji i estetyki przestrzennej, jakości życia mieszkańców, promocja ulicy. Warszawska to jedna z najważniejszych ulic w Katowicach, z zabytkową zabudową, bogatą historią, ale też z poważnymi problemami m.in. komunikacyjnymi. W grudniu 2015 roku w Drzwiach zwanych koniem mieszkańcy dyskutowali o możliwościach wprowadzenia zmian na ich ulicy. Projektowy maraton jest kolejnym wydarzeniem służącym poprawie warunków w centrum Katowic.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, otwarty dla studentów i absolwentów kierunków architektonicznych, artystycznych i miejskich, takich jak gospodarka przestrzenna, socjologia oraz pokrewne.

Jak się zgłosić?

Żeby wziąć udział w warsztatach, trzeba do 28 lutego 2016 nadesłać do organizatorów tzw. wstępniak. Forma jest dowolna, od tekstu, przez grafikę po film. Praca ma rozwijać hasło "Lepiej".
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego (formularz: http://goo.gl/forms/F0p8TmuQ50) oznaczony sześcioznakowym kodem z literami i cyframi wstępniak należy wysłać na adres kolo.antyrama@gmail.com do 28 lutego (23.59). Lista osób zakwalifikowanych do udziału w warsztatach zostanie ogłoszona do 29 lutego do godziny 18.00.
A<24: Inicjatywa Warszawska
12-13 marca 2016
Klubokawiarnia i restauracja Drzwi zwane koniem
ul. Warszawska 37, Katowice
organizator: Koło Naukowe AntyRAMA
kolo.antyrama@gmail.com

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Studenckie Koło Naukowe „AntyRAMA”
Data publikacji: 26.01.2016 12:59
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.