archirama.pl

Maraton młodych projektantów. A<24 Inicjatywa Warszawska

Nie trzeba będzie biegać na długie dystanse. Na trwające okrągłą dobę warsztaty studenckie i rozmowy o współczesnej architekturze zaprasza Studenckie Koło Naukowe AntyRAMA

Koło naukowe Antyrama
Fot: Studenckie Koło Naukowe „AntyRAMA”

Wytrzymałość i koncentracja bywają potrzebne architektowi tak samo jak uczestnikowi maratonu. Studenckie Koło Naukowe AntyRAMA działające na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaprasza na multidyscyplinarne warsztaty projektowe. Na wykonanie zadania uczestnicy będą mieć równo 24 godziny. Dobrej kawy nie zabraknie. Warsztaty rozpoczną się 12 marca o 10.00 w katowickiej klubokawiarni Drzwi zwane koniem. Mieści się ona w suterenie zabytkowej willi z końca XIX wieku.

Studenckie warsztaty

Zadanie projektowe dotyczy ulicy Warszawskiej w Katowicach. Sformułowane zostało we współpracy z grupą sąsiedzką „Inicjatywa Warszawska”. Celem uczestników będzie poprawa komunikacji i estetyki przestrzennej, jakości życia mieszkańców, promocja ulicy. Warszawska to jedna z najważniejszych ulic w Katowicach, z zabytkową zabudową, bogatą historią, ale też z poważnymi problemami m.in. komunikacyjnymi. W grudniu 2015 roku w Drzwiach zwanych koniem mieszkańcy dyskutowali o możliwościach wprowadzenia zmian na ich ulicy. Projektowy maraton jest kolejnym wydarzeniem służącym poprawie warunków w centrum Katowic.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, otwarty dla studentów i absolwentów kierunków architektonicznych, artystycznych i miejskich, takich jak gospodarka przestrzenna, socjologia oraz pokrewne.

Jak się zgłosić?

Żeby wziąć udział w warsztatach, trzeba do 28 lutego 2016 nadesłać do organizatorów tzw. wstępniak. Forma jest dowolna, od tekstu, przez grafikę po film. Praca ma rozwijać hasło "Lepiej".
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego (formularz: http://goo.gl/forms/F0p8TmuQ50) oznaczony sześcioznakowym kodem z literami i cyframi wstępniak należy wysłać na adres kolo.antyrama@gmail.com do 28 lutego (23.59). Lista osób zakwalifikowanych do udziału w warsztatach zostanie ogłoszona do 29 lutego do godziny 18.00.
A<24: Inicjatywa Warszawska
12-13 marca 2016
Klubokawiarnia i restauracja Drzwi zwane koniem
ul. Warszawska 37, Katowice
organizator: Koło Naukowe AntyRAMA
kolo.antyrama@gmail.com

Autor: KZ
Zdjęcia: Studenckie Koło Naukowe „AntyRAMA”
Data publikacji: 26.01.2016 12:59

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!