Lifestyle
LIFESTYLE

Meble Ikea do łazienki: nietypowa reklama

  • Komentarze

Meble Ikea – nowości nie tylko do małej łazienki. Jak Ikea urządza w tym sezonie małą łazienkę. Ikea zdjęcia będzie wyglądała łazienka Ikea

Mała łazienka w stylu Ikea

Fot: materiały prasowe

Meble ze sklepów Ikea nie kojarzą się raczej z twórczym szaleństwem, ale szwedzką firmę stać na odrobinę fantazji, konieczną, by na miejskim placu ustawić żywy bilboard

Niedawno w ramach promocji mebli Ikea takie bilboardy z żywymi aktorami pojawiły się na dworcu Saint-Lazare w Paryżu. Właściwie trudno mówić o typowych bilboardach, nie chodzi o wielkoformatowe grafiki, tylko bryły - wycinki mieszkania, osadzone nad placem.
Obok paryskiego dworca kolejowego powstały dwie „przekrojone”, ale działające łazienki. Żeby wrażenie było pełne, marketingowcy z Ikea zatrudnili aktorów, którzy w przewiewnych wnętrzach łazienek krzątali się, myjąc zęby czy układając włosy.  Zajmowało im to godzinę rano i kolejną wieczorem.

Bilboard pozostał eksperymentem, na pewno zwracał uwagę, ale szwedzki koncern ograniczył się do efektów pojedynczej interwencji. Równie efektowne byłyby pewnie inne pomieszczenia – aktor mógłby np. przechodzić do kolejnej bryły, wypełnionej meblami biurowymi czy zestawem brył do jadalni.

Ikea od dawna wychodzi swoimi bilboardami w miejską przestrzeń. Ułożone na pionowej ścianie wzory z kanap czy kartonów to jednak standard, podobnie jak grafiki z powtarzającym się motywem opakowań. Dużo większe wrażenie na zobojętniałych na reklamę przechodniach może zrobić np. przystanek autobusowy wypełniony meblami ze sklepów Ikea. 

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.