Lifestyle
LIFESTYLE

Meble tapicerowane Comforty we Wrocławiu

  • Komentarze

Comforty, Maja Ganszyniec, Ume

Nietypowa, asymetryczna dekoracja, delikatne kolory i deseń - meble Ume projektu Mai Ganszyniec powstały dzięki inspiracji sztuka japońską

Fot: www.comforty.pl

Od grudnia we wrocławskiej Galerii Wnętrza eksponowane będą nowe kolekcje mebli Comforty.

Comforty wraca

Po kilkuletniej nieobecności we Wrocławiu, Comforty wraca do miasta. Konkretnie do Galerii Wnętrza, która od grudnia 2016 roku będzie autoryzowanym  partnerem marki na Dolnym Śląsku. W wydzielonej przestrzeni eksponowane będą meble, które wcześniej można było zobaczyć podczas Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Autorami wzorów są polscy projektanci Dorota Koziara, Maja Ganszyniec oraz Krystian Kowalski.  Poza nowościami na wystawę trafiły wybrane produkty zaprojektowane między innymi przez Anderssen&Voll Studio, Tomka  Rygalika, Philippe Nigro a także Lucidi Pevere Studio. Poza specjalnością Comforty, czyli meblami tapicerowanymi, na wystawę wybrano także utrzymane w podobnej stylistyce regały, stoły i inne sprzęty, w tym m.in. modułowe regały Anvil zaprojektowany przez Krystiana Kowalskiego oraz cała seria stolików o różnokolorowych blatach, czyli Pelagie Doroty Koziary.
Wśród tych obiektów uwagę zwracają geometryczne bryły mebli zaprojektowanych  w 2015 roku dla Comforty przez Alessandro Mendiniego. Te uniwersalne przedmioty mogą służyć jako siedziska, niewielkie stoliki kawowe, albo po prostu jako dekoracja. Ich powierzchnia zdobiona jest aplikacjami z różnokolorowych i wzorzystych fornirów. Intarsje nie kojarzą się z muzealnym rzemiosłem, a raczej z popową zabawą formą. Jednak ich wykonanie nie odbiega od klasycznych wzorców.

Design we Wrocławiu: inauguracja

Otwarcie ekspozycji i spotkanie z projektantami już 2 grudnia 2016 o godz. 19 w Galerii Wnętrz we Wrocławiu. Gośćmi wieczoru będą Dorota Koziara, Maja  Ganszyniec i Krystian Kowalski.

Kolekcja Alessandro Mendiniego dla Comforty

Autor: KZ
Zdjęcia: www.comforty.pl
Data publikacji: 29.11.2016 10:48
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.