archirama.pl

Meble tapicerowane Comforty we Wrocławiu

Od grudnia we wrocławskiej Galerii Wnętrza eksponowane będą nowe kolekcje mebli Comforty.

Comforty, Maja Ganszyniec, Ume

Nietypowa, asymetryczna dekoracja, delikatne kolory i deseń - meble Ume projektu Mai Ganszyniec powstały dzięki inspiracji sztuka japońską

Fot: www.comforty.pl

Comforty wraca

Po kilkuletniej nieobecności we Wrocławiu, Comforty wraca do miasta. Konkretnie do Galerii Wnętrza, która od grudnia 2016 roku będzie autoryzowanym  partnerem marki na Dolnym Śląsku. W wydzielonej przestrzeni eksponowane będą meble, które wcześniej można było zobaczyć podczas Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Autorami wzorów są polscy projektanci Dorota Koziara, Maja Ganszyniec oraz Krystian Kowalski.  Poza nowościami na wystawę trafiły wybrane produkty zaprojektowane między innymi przez Anderssen&Voll Studio, Tomka  Rygalika, Philippe Nigro a także Lucidi Pevere Studio. Poza specjalnością Comforty, czyli meblami tapicerowanymi, na wystawę wybrano także utrzymane w podobnej stylistyce regały, stoły i inne sprzęty, w tym m.in. modułowe regały Anvil zaprojektowany przez Krystiana Kowalskiego oraz cała seria stolików o różnokolorowych blatach, czyli Pelagie Doroty Koziary.
Wśród tych obiektów uwagę zwracają geometryczne bryły mebli zaprojektowanych  w 2015 roku dla Comforty przez Alessandro Mendiniego. Te uniwersalne przedmioty mogą służyć jako siedziska, niewielkie stoliki kawowe, albo po prostu jako dekoracja. Ich powierzchnia zdobiona jest aplikacjami z różnokolorowych i wzorzystych fornirów. Intarsje nie kojarzą się z muzealnym rzemiosłem, a raczej z popową zabawą formą. Jednak ich wykonanie nie odbiega od klasycznych wzorców.

Design we Wrocławiu: inauguracja

Otwarcie ekspozycji i spotkanie z projektantami już 2 grudnia 2016 o godz. 19 w Galerii Wnętrz we Wrocławiu. Gośćmi wieczoru będą Dorota Koziara, Maja  Ganszyniec i Krystian Kowalski.

Kolekcja Alessandro Mendiniego dla Comforty

Autor: KZ
Zdjęcia: www.comforty.pl
Data publikacji: 29.11.2016 10:48

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!