Lifestyle
LIFESTYLE

MiastoKlocki - warsztaty architektoniczne dla dzieci w Warszawskim Muzeum Woli. Wybuduj swoją bryłę!

  • Komentarze

Warsztaty architektoniczne dla dzieci - MiastoKlocki

Warsztaty architektoniczne dla dzieci - MiastoKlocki

MiastoKlocki to projekt warsztatów architektonicznych dla dzieci. Zajęcia będą miały miejsce w warszawskim Muzeum Woli. Muzeum oddaje jedną ze swoich sal w ręce dziaciaków, które poznawać będą jak funkcjonuje miasto, bawiąc się i ucząc jednocześnie

Warsztay architektoniczne dla dzieci HASŁO: MIASTO!


 Tematem przewodnim warsztatów architektonicznych dla dzieci będzie Miasto, któremu przyjrzymy się z różnej odległości. Co miesiąc dzieci będą zbliżać się do miasta, zaczynając od skali urbanistycznej, a kończąc na człowieku, jako jednostce. Zajęcia będą trwały 4 miesiące. We wrześniu będzie najbliżej - odbędą się warsztaty dotyczące detalu w bryłach.

Podczas zajęć w Muzeum Woli udostępnione będą klocki i maty z elementami imitującymi miejską infrastrukturę. Podczas budowania mali architekci będą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, dowiedzą się z jakich elementów składa się miasto, L poznają przedwojenną zabudowę Warszawy.

Dorośli z pewnością będą zdumieni jak działa wyobraźnia dziecięca. Być może młodzi twórcy podsuną architektom cenne wskazówki dotyczące  problemów w przestrzeni miejskiej.


Najbliższe warsztaty:

17.05, godz. 11:00 – MIASTO NOCĄ

24.05, godz. 11:00 – MIEJSKIE PODCHODY, CZYLI DZIECIOKRACJA

31.05, godz. 11:00 – MIASTO FUSION

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: towarzystwo@wprzestrzeni.com z dopiskiem Miastoklocki

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy
ul. Srebrna 12

 

Milena Glinojecka


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.