archirama.pl

MiastoKlocki - warsztaty architektoniczne dla dzieci w Warszawskim Muzeum Woli. Wybuduj swoją bryłę!

MiastoKlocki to projekt warsztatów architektonicznych dla dzieci. Zajęcia będą miały miejsce w warszawskim Muzeum Woli. Muzeum oddaje jedną ze swoich sal w ręce dziaciaków, które poznawać będą jak funkcjonuje miasto, bawiąc się i ucząc jednocześnie

Warsztaty architektoniczne dla dzieci - MiastoKlocki

Warsztaty architektoniczne dla dzieci - MiastoKlocki

Warsztay architektoniczne dla dzieci HASŁO: MIASTO!


 Tematem przewodnim warsztatów architektonicznych dla dzieci będzie Miasto, któremu przyjrzymy się z różnej odległości. Co miesiąc dzieci będą zbliżać się do miasta, zaczynając od skali urbanistycznej, a kończąc na człowieku, jako jednostce. Zajęcia będą trwały 4 miesiące. We wrześniu będzie najbliżej - odbędą się warsztaty dotyczące detalu w bryłach.

Podczas zajęć w Muzeum Woli udostępnione będą klocki i maty z elementami imitującymi miejską infrastrukturę. Podczas budowania mali architekci będą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, dowiedzą się z jakich elementów składa się miasto, L poznają przedwojenną zabudowę Warszawy.

Dorośli z pewnością będą zdumieni jak działa wyobraźnia dziecięca. Być może młodzi twórcy podsuną architektom cenne wskazówki dotyczące  problemów w przestrzeni miejskiej.


Najbliższe warsztaty:

17.05, godz. 11:00 – MIASTO NOCĄ

24.05, godz. 11:00 – MIEJSKIE PODCHODY, CZYLI DZIECIOKRACJA

31.05, godz. 11:00 – MIASTO FUSION

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: towarzystwo@wprzestrzeni.com z dopiskiem Miastoklocki

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy
ul. Srebrna 12

 

Milena Glinojecka


Data publikacji: 14.05.2014 12:40

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!