archirama.pl

Moda na jesień: szarość. Minimalizm czy nuda?

Kolorowa Polska zbadała, jaką modę na jesień wybierają Polacy. Wciąż dominują "miejskie kolory maskujące", choć noszenie szarego swetra przygnębia co czwartego Polaka...

Moda na jesień 2014: kolorystyczny minimalizm czuy feeria barw?

Moda na jesień 2014: konserwtywny minimalizm ma się całkiem nieźle

Fot: Dekoral: materiały prasowe

Moda na jesień – bezbarwna?

Niezależnie od trendów i zdjęć w kolorowych magazynach, na ulicach od lat królują jesienią te same kolory: czarny, granatowy i szary. Jednym te barwy kojarzą się z elegancją i powagą, inni nie chcą być ekscentryczni i ubierają się „jak zawsze”. Mężczyźni tradycyjnie unikają zdecydowanych kolorów. Efekt widać na ulicach. Z  badania przeprowadzonego przez Kolorową Polskę wynika, że co czwarty Polak najchętniej zakłada jesienią sweter, którego kolor dodatkowo go przygnębia.

Kolorystyczny minimalizm

Dekoral Fashion w ramach akcji Kolorowa Polska sprawdzał, czy Polacy tęsknią za kolorami. Wynik jest dość dziwny; aż 40% Polaków od września zaczyna tęsknić za kolorem zielonym a 10% za żółtym. Taka tęsknota w czasie, kiedy lasy i parki mają najbardziej efektowną, właśnie zielono-żółtą szatę?
Może chodzi o tęsknotę za kolorowymi strojami kąpielowymi na żółtej plaży? Badanie Kolorowej Polski wskazuje na konserwatyzm albo kolorystyczny minimalizm przeciętnego Polaka.

W teorii jest dość kolorowo; do ulubionych barw wskazywanych przez kobiety w ankiecie należą m.in. lazurowy (11%) i amarantowy (9%). Mężczyźni wolą tweedową zieleń (12%). Tyle teoria; swetry nosimy mało kolorowe. Zazwyczaj czarne (11% mężczyzn i 15% kobiet),  granatowe (12% kobiet i 6% mężczyzn) i popielate (6% kobiet i 5% mężczyzn). 

Światowe trendy w modzie na jesień 2014 to głównie żywe kolory – pomarańczowy, żółty i zielony to Polacy w zakresie wyboru odzieży pozostają tradycjonalistami. Kolorowa Polska zachęca do walki  z jesienną depresją kolorem swetra, ale czy architekci, którzy do tej pory konsekwentnie wybierali czerń, dadzą się przekonać do zmiany wizerunku?  
Autor: KZ
Zdjęcia: Dekoral: materiały prasowe
Data publikacji: 17.09.2014 12:13

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!