Lifestyle
LIFESTYLE

GARAŻÓWKA: moda na recykling

  • Komentarze

GARAŻÓWKA: moda na recykling

Gabryś, czyli bohater ostatniej edycji Garażówki dla Pragi

Fot: garażówka / facebook.com

W Polsce powstał nowy trend – to targi mody, mebli i książek z drugiej ręki. Recykling to kreatywny pomysł na nowe życie rzeczy i gratka nie tylko dla sprzedawców, ale i łowców okazji. Sezon jesienny odbędzie się pod znakiem targów i kiermaszów mody second hand

Recykling albo lumpeksomania

Recykling to moda z odzysku. Z jednej strony to ciuchy i dodatki produkowane ze „śmieci”, a z drugiej – i o tym dzisiaj – nowe (nie tylko drugie, czasem trzecie, czwarte...) życie rzeczy w rękach nowych właścicieli. Taki recykling i inny trend, szperania po lumpeksach, to od kilku lat dla wielu sposób na życie i alternatywa dla shoppingu w popularnych sieciówkach.

Trend na recykling i modę second hand to kreatywny pomysł na nowe życie rzeczy i gratka nie tylko dla sprzedawców i łowców okazji, ale też dla hipsterów i osób chcących po prostu wyglądać niebanalnie za niewielkie pieniądze. Recykling to w końcu zabawa pobudzająca kreatywność i okazja do stworzenia własnego, wyjątkowego stylu, bycia trendy... i eko.

Moda na kiermasze z modą

Amatorzy idei second hand polują na przedmioty z drugiej ręki przede wszystkich na portalach aukcyjnych w internecie tj. popularne Allegro, w lumpeksach i na miejskich bazarach tj. warszawska Olimpia czy Bazar na Kole.

Na naszym polskim podwórku coraz popularniejszą alternatywą dla buszowania w lumpeksach, second handach i bazarach (co też ma swoją magię), a od wielu lat popularną w Europie Zachodniej, są kiermasze z modą, dodatkami, meblami, książkami, płytami... i innymi „perełkami”. Inicjatywa tym fajniejsza, że towarzyszy jej nie tylko polowanie na „perełki”, ale też kulturalne... i kulinarne eventy. Nawet jesienią kiermasze mnożą się jak króliki na wiosnę. Przedstawiamy skrócony przegląd tych, których łowcy przedmiotów z drugiej ręki tej jesieni nie mogą przegapić.

przeczytaj rowniez
Źródło: materiały promocyjne organizatorów
Autor: Redakcja
Zdjęcia: garażówka / facebook.com
Data publikacji: 21.10.2011 14:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.