archirama.pl

Moda z automatu, czyli Morgan Semi – Automatic

Kurtka z królika, torebka od Prady i kopertówka z pytona do kupienia w automacie? Teraz to możliwe. Automat z kanapkami – amerykańska ikona lat 50. – powraca w nowej odsłonie. Morgan Semi – Automatic to automat z modą, pojawił się już w Nowym Yorku i z powodzeniem zastępuje niezdrowe przekąski ekskluzywnymi dodatkami od najlepszych amerykańskich dizajnerów

Moda z automatu

Automat z kanapkami – amerykańska ikona lat 50. – powraca w nowej odsłonie. Morgan Semi – Automatic pojawił się już w Nowym Yorku i z powodzeniem zastępuje niezdrowe przekąski na szybko ekskluzywnymi dodatkami od najlepszych amerykańskich dizajnerów

Fot: dailyicon.net

Amerykańska ikona lat 50. znowu jest trendy. Automat z niezdrowymi przekąskami powraca tym razem jako ekskluzywny butik. Podczas nowojorskiego tygodnia mody w lobby Hotelu Hudson pojawił się automat z ekskluzywnymi dodatkami modowymi. To opcja dla tych, którzy nie mają czasu na shopping w ekskluzywnych butikach, a którzy chcą (i których stać) uciec od wszechobecnych gadżetów „made in china”, bo w maszynie mają pojawiać się ubrania i dodatki tylko od projektantów mody pochodzących z USA.

automaty z ekskluzywną modą

Sprawcą zamieszania jest dizajnerka Mari Balestrazzi, autorka projektu dla sieci hoteli Morgan. Automaty z ekskluzywną modą są przeciwieństwem tradycyjnego sklepiku hotelowego z tandetnymi gadżetami. Morgan Semi – Automatic to jednak nie tylko luksusowe dodatki w środku, ale i ciekawy dizajn samego automatu. Automat od Mari Belestrazzi intryguje formą, jest też znacznie większy od tradycyjnego automatu z niezdrowymi przekąskami.

Po raz pierwszy automat oferujący ekskluzywną modę pojawił się w kwietniu 2009 roku w  hotelu Mondrian South Beach (projekt. Arcel Wanders). Projekt automatu to owoc współpracy Ito Partnership i sieci hoteli Morgan. Ekskluzywne dodatki do nabycia w automacie to już wybór dyrektora kreatywnego sieci Morgan, Kima Walkera.

kamizelka z piór marabuta

Co tam znajdziemy. Dobry dizajn od niegrzecznych dodatków (24-karatowe, złote kajdanki od Kiki de Montparnasse czy zestaw spa „Masochist”), przez dodatki retro (dla graczy Atari Classics na Play Station), kultowy Rolls Royce Silver Shadow lub 2000 Bentley Azure z rozsuwanym dachem (do wypożyczenia), po ekskluzywną biżuterię (14-karatowy naszyjnik od brooklyńskiego dizajnera Kiel Mead) i bestsellery (t-shirt za 28 dolarów, okulary z oprawkami w kształcie serduszka od Fred Flair za 18 dolarów czy kamizelka z piór marabuta za 400 dolarów).

Moda z automatu to odpowiedź dizajnerów na coraz szybsze tempo życia i wymarzona opcja dla zapracowanych. To także galeria XXI w. i patent na większą dostęność dizajnerskich gadżetów w świecie zalewanym przez chińską tandetę. Może już niedługo w metrze pojawią się automaty, które  będą nas kusić nie tylko torebkami od Prady i okularami od Armaniego, ale też dodatkami dostępnymi dla mniej zasobnych portfeli. Może, ale dla nas magia wyprzedaży zawsze będzie bezcenna.

Zdjęcia: dailyicon.net
Data publikacji: 30.09.2011 08:57

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!