archirama.pl

Muppetshop. Design nie tylko dla dzieci

Książki z ilustracjami młodych zdolnych grafików, meble i zabawki wypełniają sklep Muppetshop

Wnętrze sklepu Muppetshow w Warszawie

Meble, zabawki i gadżety dla dzieci i rodziców

Fot: Muppetshow

Warszawski sklep Muppetshop ma wnętrze pomalowane na biało, na ścianach znalazło się też miejsce na panele z betonu architektonicznego. Neutralne tło jest potrzebne, bo wnętrze wypełniają setki różnobarwnych przedmiotów, od mebli po drobne bibeloty, trochę chaotycznie spiętrzone w kolejnych planach i zakątkach. Oferta jest szersza niż w zwykłym sklepie z zabawkami, bo właściciele proponują wzornictwo dla różnych pokoleń i myślą przede wszystkim o mamach. Najtrudniej znaleźć tam przedmioty ulubione przez wiele dzieci: tanie, brzydkie, tandetnie wykonane i popularne.

Muppetshop to po troszę księgarnia. Na półki trafiły książki z ilustracjami nowej fali polskich grafików, wydawane m.in. przez Dwie Siostry – takie jak „Powidoki” Tiny Oziewicz inspirowane malarstwem Władysława Strzemińskiego czy cała seria książek Aleksandry i Daniela Mizielińskich, począwszy od „Sztuki” po kolejne epizody Mamoko. Są też książki dla rodziców, takie jak „Szczęśliwy dom” czy przewodnik po Warszawie dla młodych mam. Sporo też publikacji anglojęzycznych.

Inaczej niż w typowej księgarni, w Muppetshop książki można kupić razem z bibliotecz-ką. Wśród oferowanych mebli są też miniaturowe wersje klasycznych, tapicerowanych foteli Quax. Można je zresztą kupić razem z siedziskiem zwykłych rozmiarów, dla rodziców i dzieci.
Styl skandynawski reprezentuje marka Ferm Living ze swoimi tekstyliami, naklejkami na ścianę i gadżetami. Są też lampy. Marka Brokis ze swoimi kolorowymi balonikami, czy znacznie tańsze nakładki na abażury Fatboy. Poza tym w ofercie są też zabawki i kosmetyki dla dzieci.

Projekt architektury wnętrz zaprojektowała Ewelina Gawlik, współwłaścicielka marki. Główny sklep znajduje się przy ulicy Kazimierzowskiej w Warszawie, kolejny w przestrzeniach Forum Designu w Krakowie, wszystkie przedmioty z oferty są też dostępne w e-sklepie Muppetshop.

Autor: K. Zięba
Zdjęcia: Muppetshow
Data publikacji: 14.01.2016 14:56

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!