Lifestyle
LIFESTYLE

Muzeum Polskiej Wódki szuka eksponatów...

  • Komentarze

Muzum Polskiej Wódki - ekspozycja butelek i etykiet

Muzum Polskiej Wódki - ekspozycja butelek i etykiet

Fot: Nizio Design International

Kontrowersyjne Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze zaprojektowane przez Nizio Design International ma rozpocząć działalność w 2017 roku. Trwa akcja zbierania eksponatów

Dla jednych nowa atrakcja turystyczna Warszawy, dla innych promocja narodowej wady tradycyjnie przypisywanej Polakom, pijaństwa. Założyciele Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze mówią o wódce w kategoriach dobra narodowego i tradycji, krytycy przypominają tragiczne skutki alkoholizmu, które nie będą wspomniane na wystawie, albo krzywią się na porównanie wódki z koniakami czy  innymi narodowymi trunkami. Równie podzielone są zdania wśród mieszkańców Pragi, którzy z jednej strony mają nadzieję na ożywienie dzielnicy, z drugiej niechętnie patrzą na przypinanie Pradze niekorzystnej „łatki”.

Tymczasem właśnie ruszyła akcja zbierania eksponatów zorganizowana przez Stowarzyszenie Polska Wódka. Od 11 marca 2015 do 31 maja można przekazywać eksponaty. Nowe muzeum sprecyzowało swoje oczekiwania, wśród poszukiwanych obiektów jest m.in. miedziana kolumna destylacyjna, książki dotyczące technologii produkcji, zagraniczne reklamy...

Aby wziąć udział w akcji należy za pośrednictwem aplikacji zgłoszeniowej na profilu Fb Muzeum Polskiej Wódki przesłać opis eksponatu, jego historię oraz zdjęcie. Spośród zgłoszeń organizator zamierza wybrać eksponaty do nowej kolekcji. Trzy zgłoszenia zostaną nagrodzone kwotą wartości 1000 zł, zaś 10 kolejnych uczestników otrzyma po 200 zł.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Nizio Design International
Data publikacji: 11.03.2015 16:22
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.