Lifestyle
LIFESTYLE

Muzeum Warszawskiej Pragi: wielkie otwarcie

  • Komentarze

Muzeum Pragi

Muzeu Warszwaskiej Pragi

Fot: Muzeum Warszawskiej Pragi

Po rewitalizacji w kamienicach na Pradze powstało nowe muzeum;19 i 20 września otwiera się dla zwiedzających

Muzeum Warszawskiej Pragi ma siedzibę w zrewitalizowanych kamienicach i nowej bryle budynku przy ulicy Targowej 50/52 w Warszawie. Projekt budynku przygotowala pracownia architektoniczna Pas Projekt Archi Studio, a stalą wystawę zaprojektowali specjaliści z pracowni 137 kilo i Charlie Koolhaas.
Nowy oddział Muzeum Warszawy utworzony został w 2006, ale do własnej siedziby przeniósł się w 2014 roku. Do niedawna nowe bryły można było oglądać tylko z zewnątrz, ale już w sobotę 19 września parapetówka otwiera nowy rozdział w historii muzeum.

Architektura wnętrz

Podzielona na pięć stref wystawa przedstawia historię warszawskiej Pragi i specyfikę tej dzielnicy. Wśród eksponatow są między innymi nagrania z archiwum historii mówionej, makieta Pragi sprzed niemal trzech wiekow, a także przedmioty przekazane przez mieszkańców. To przedmioty o różnej wartości materialnej, ale w wielu przypadkach cenne dla ofiarodawców rodzinne pamiatki.  

Otwarcie wystawy stałej

W weekend 19–20 września, od południa goście będą mogli zwiedzać wystawę czasową. Poza tym w  programie są warsztaty rysowania drzewa genealogicznego i organizowaniu domowego archiwum. W czasie inauguracji zagrają Pablopavo i Ludziki, w niedzielę – Cała Praga Śpiewa i CzessBand. Wstęp wolny.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.