archirama.pl

Muzeum Warszawskiej Pragi: wielkie otwarcie

Po rewitalizacji w kamienicach na Pradze powstało nowe muzeum;19 i 20 września otwiera się dla zwiedzających

Muzeum Pragi

Muzeu Warszwaskiej Pragi

Fot: Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum Warszawskiej Pragi ma siedzibę w zrewitalizowanych kamienicach i nowej bryle budynku przy ulicy Targowej 50/52 w Warszawie. Projekt budynku przygotowala pracownia architektoniczna Pas Projekt Archi Studio, a stalą wystawę zaprojektowali specjaliści z pracowni 137 kilo i Charlie Koolhaas.
Nowy oddział Muzeum Warszawy utworzony został w 2006, ale do własnej siedziby przeniósł się w 2014 roku. Do niedawna nowe bryły można było oglądać tylko z zewnątrz, ale już w sobotę 19 września parapetówka otwiera nowy rozdział w historii muzeum.

Architektura wnętrz

Podzielona na pięć stref wystawa przedstawia historię warszawskiej Pragi i specyfikę tej dzielnicy. Wśród eksponatow są między innymi nagrania z archiwum historii mówionej, makieta Pragi sprzed niemal trzech wiekow, a także przedmioty przekazane przez mieszkańców. To przedmioty o różnej wartości materialnej, ale w wielu przypadkach cenne dla ofiarodawców rodzinne pamiatki.  

Otwarcie wystawy stałej

W weekend 19–20 września, od południa goście będą mogli zwiedzać wystawę czasową. Poza tym w  programie są warsztaty rysowania drzewa genealogicznego i organizowaniu domowego archiwum. W czasie inauguracji zagrają Pablopavo i Ludziki, w niedzielę – Cała Praga Śpiewa i CzessBand. Wstęp wolny.

Autor: KZ
Zdjęcia: Muzeum Warszawskiej Pragi
Data publikacji: 18.09.2015 01:03

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!