archirama.pl

Naga, seksowna fotografia ślubna. Nowy trend w fotografii ślubnej

Odważnie, seksownie i ze sporą dawką nagości. Fotografia ślubna staje się coraz bardziej erotyczna. Młode pary decydują się na coraz odważniejsze sesje zdjęciowe. 

Seksi fotografia ślubna

Nowy trend w fotografii ślubnej. Ma być odważniej i bardziej seksi 

Fot: petrenko/sxc.hu

Fotografia ślubna zmienia się. Już nie wystarczy tradycyjna sesja – młoda para i świadkowie. Młodzi coraz częściej decydują się na zdjęcia ślubne, dając upust swojej wyobraźni, wybierając odważną stylistykę fotografii – pisze „Gazeta Wyborcza”. Tradycyjne zdjęcia robione w dzień ślubu w pełnym ślubnym rynsztunku, wypierane są przez fantazyjne sesje nierzadko w skąpym ubraniu. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” młodzi chcą sami wybierać miejsca, w których robione będą zdjęcia, nawet jeśli są one na drugim końcu Polski. Coraz rzadziej to klasyczne zielone słoneczne polany, częściej miejsca, z którymi młodych wiąże jakaś historia, np. ulubiona fontanna, gospodarstwo odziedziczone po rodzinie, ulubiony bar.

>>Czy wiesz, jak zaprojektować i zrobić własne buty?

Miejsce nie jest zresztą najważniejsze, bo bez względu na to, czy na tło nowożeńcy wybiorą dziką plażę, czy fototapetę w studiu, chcą tego samego – aby na fotografii widoczne było łączące ich uczucie.

To właśnie pragnienie uwiecznienia łączącego ich uczucia posuwa młodych do sięgania po coraz odważniejsze środki. Sesje, w których kontakt między małżonkami nie ogranicza się tylko do zachowawczych objęć i buziaków w policzek są coraz powszechniejsze. Coraz modneijsze są zwłaszcza te sesje ze stylizowanych nocy poślubnych. Odważne zdjęcia pokazują nowożeńców w sytuacjach bliższych grze wstępnej, niż sztywnym pozom z atelier.

Gazeta podkreśla również, że zmienia się sama rola fotografa, który z sympatycznego pana z aparatem, namawiającego klientów do uśmiechu, musi przeistoczyć się w psychologa, który dotrze do emocji, które zakochani często rezerwują wyłącznie dla siebie. Jest to konieczne, jeśli zdjęcie ma mieć prawdziwy, intymny klimat i nie ocierać się o śmieszność ani kicz.

Póki co, postępujące zmiany cieszą wszystkich. I fotografów, którzy mają szansę spełnić się artystycznie oraz zainkasować  za wymyślną sesję więcej niż zwykle, i nowożeńców, szczęśliwych, że zdjęcia dokumentujące wyjątkowy dla nich czas, też mogą być wyjątkowe. I z pieprzykiem!

>>Co będzie modne w lato 2012? Sprawdź...

Autor: pam
Zdjęcia: petrenko/sxc.hu
Data publikacji: 22.03.2012 11:12

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!