- DESIGN: Świecąca ścieżka rowerowa. Nowe technologie
- ARCHITEKTURA: Konkurs architektoniczny KOŁO: miejska potrzeba
- LIFESTYLE: THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa
- LIFESTYLE: Muzeum Sztuki Nowoczesnej: miejsca Henryka ...
- ARCHITEKTURA: Konkurs architektoniczny Futuwawa zakończony. Nagrodzona ...
Ścieżka rowerowa na prawym, praskim brzegu Wisły jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych tras w mieście. Prowadzi przez centrum, ale otoczona jest zielenią. Jak na razie ma przeszło10 kilometrów, w planach jest jej rozbudowa o kolejny odcinek, długości12 km. Już niedługo ma sięgnąć północnych granic stolicy. To dobra wiadomość nie tylko dla miejskich rowerzystów, ale też biegaczy, spacerowiczów, a nawet narciarzy – zimą przy szlaku można wypożyczyć narty i popędzić na biegówkach przez miasto.
Nowy odcinek ma połączyć śródmiejską część ścieżki z innym szlakiem, biegnącym wzdłuż Kanału Żerańskiego. Jadąc wzdłuż kanału, dotrzeć można z Warszawy do pobliskiego zalewu Zegrzyńskiego.
Dwudziestego listopada, przedstawiciele władz stolicy i zarządu PGNiG Termika SA podpisali umowę darowizny. Termika przekazała miastu trzystumetrową przeprawę nad kanałami prowadzącymi do śluzy „Żerań” a także Kanałem Żerańskim. W ten sposób nad Zegrze będzie można dojechać bez wjeżdżania na ruchliwe drogi.
Miejski projekt przewiduje nie tylko budowę trasy, ale też odtworzenie dawnego krajobrazu z łąkami i przygotowanie tarasów widokowych. Prace mają się rozpocząć na początku 2015 roku, a ich zakończenie planowane jest na kolejny sezon rowerowy. Według planu, nowy odcinek ścieżki rowerowej zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2016 roku. Koszt realizacji to około 3,5 miliona zł.
W 2015 roku planowana jest również modernizacja zejść i dróg na Wale Rajszewskim. Na ten etap prac pozyskane już zostały prawomocne pozwolenia. Prace modernizacyjne prowadzone będą w pierwszych trzech kwartałach 2015 roku. Koszt realizacji tej inwestycji to ponad 4 miliony złotych.
Z kolei na lewym brzegu już w 2015 roku mają zakonczyć się prace związane z budową trzydziestokilometrowej trasy łączącej Konstancin-Jeziorną z Łomiankami. Warszawski odcinek będzie jednym z elementów najdłuższej w Polsce, liczącej ok. 1400 km trasy rowerowej, czyli Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego.

-
Najpierw rowerzyści marzyli o jakichkolwiek ściezkach rowerowych, później o asfaltowej nawierzchni. Przyszedł czas na świecące ścieżki więcej
-
Konkurs Projekt łazienki ma zmienić postrzeganie szaletów – ze wstydliwych przybytków w atrakcyjne punkty, którymi chwalą się miasta więcej
-
Pierwszy przyjazd Thomasa Vinson do Warszawy był jednocześnie jego pierwszym pobytem w Polsce. I tylko ten jeden raz wystarczył, by artysta zechciał się wpisać w lokalną historię. Architektura stolicy i pełni energii warszawianie stali się dla niego inspiracją do stworzenia serii rysunków, reliefów i instalacji. więcej
-
Co zobaczyć w Warszawie? W ramach szóstej edycji festiwalu Warszawa w Budowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na wystawę „Henryk Stażewski. Codziennie obecny” więcej

- DESIGN: Świecąca ścieżka rowerowa. Nowe technologie
- ARCHITEKTURA: Konkurs architektoniczny KOŁO: miejska potrzeba
- LIFESTYLE: THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa
- LIFESTYLE: Muzeum Sztuki Nowoczesnej: miejsca Henryka Stażewskiego
- ARCHITEKTURA: Konkurs architektoniczny Futuwawa zakończony. Nagrodzona kładka rowerowa