Lifestyle
LIFESTYLE

Obrączki ślubne „dwa w jednym”

 • Komentarze

Dwa w jednym, czyli składane obrączki ślubne

Podwójne obrączki projektu Andrzeja Bielaka

Fot: www.inneobraczki.pl, materiały prasowe
 • Dwa w jednym, czyli składane obrączki ślubne
 • Dwie obrączki ślubne w jednej
 • Obrączki śluben z wzorem linii papilarnych
 • Minimalizm - obrączki ślubne z szarego metalu
 • Obrączka "dwa w jednym", czyli Żebro Adama

Współczesny design zmienia także tradycyjne przedmioty, nadając im zupełnie nową formę. Żebro Adama – pod taką nazwą Andrzej Bielak sprzedaje komplety obrączek ślubnych, składające się w jedną całość

Tradycyjne obrączki ślubne różniły się głownie szerokością, czasem odcieniem użytego złota. Ale od kilkunastu lat rośnie zainteresowanie nieszablonowymi pomysłami. Są więc obrączki z różnokolorowego metalu, biżuteria mokume-gane z efektownymi deseniami jak słoje drewna, a z drugiej strony minimalistyczne paski metalu ze srebra, a nawet tatuaże. Słowem-kluczem okazuje się „personalizacja” – obrączki wyjątkowe, niepodobne do żadnych innych.

Taką biżuterię wykonuje Andrzej Bielak, złotnik i jubiler. Artysta wykorzystuje nietypowe materiały, od drewna po surowe kamienie szlachetne. Stosuje różne techniki, w tym trudne i rzadko stosowane. Miedzy innymi niello, dające graficzne efekty czarnych linii i płaszczyzn na jasnym tle, czy inkrustowanie powierzchni wyrobu kontrastowymi materiałami. Można u niego zamówić obrączki z utrwalonym w metalu wzorem linii papilarnych, profilem twarzy ukochanej osoby albo rytmu jej serca. Projektant jest otwarty na pomysły klientów.

Żebro Adama, czyli dwa z jednego

Jednym z oferowanych przez niego modeli jest Żebro Adama. Trudno mówić o jednym wzorze, bo kolor, wielkość, faktura, dodatkowe zdobienia różnią się w poszczególnych egzemplarzach. Łączy je wspólna inspiracja:  
Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber11, a miejsce to zapełnił ciałem. 22 Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę (Księga Rodzaju 2,21-23)
Andrzej Bielak wykonuje parę obrączek z jednego wlewka, czyli kawałka szlachetnego metalu. Z szerokiej obrączki złotnik wycina kolejną, mniejszą. Cięcie jest nieregularne, jak w indywidualnie zaprojektowanym kluczu albo puzzlach. Mała obrączka damska wewnątrz jest zawsze gładka , męska  wewnątrz ma zewnętrzny zarys damskiej. Projektant podkreśla, że nie zmienia to komfortu użytkowania. Najważniejsze, że w całość można więc złożyć tylko dwie obrączki z  jednego kompletu.
Żebra Adama są wykonywane zgodnie z życzeniem pary młodej. Głównym ograniczeniem jest różnica rozmiarów między obrączką damską i męską – palce u jednej z osób muszą być odpowiednio grubsze, by dało się wyciąć wewnętrzny krążek. Im różnica większa, tym grubsza może być obrączka.


Więcej informacji: www.inneobraczki.pl

przeczytaj rowniez
Autor: K. Zięba
Zdjęcia: www.inneobraczki.pl, materiały prasowe
Data publikacji: 23.08.2016 15:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.