archirama.pl

Obrączki ślubne „dwa w jednym”

Współczesny design zmienia także tradycyjne przedmioty, nadając im zupełnie nową formę. Żebro Adama – pod taką nazwą Andrzej Bielak sprzedaje komplety obrączek ślubnych, składające się w jedną całość

Dwa w jednym, czyli składane obrączki ślubne

Podwójne obrączki projektu Andrzeja Bielaka

Fot: www.inneobraczki.pl, materiały prasowe

Tradycyjne obrączki ślubne różniły się głownie szerokością, czasem odcieniem użytego złota. Ale od kilkunastu lat rośnie zainteresowanie nieszablonowymi pomysłami. Są więc obrączki z różnokolorowego metalu, biżuteria mokume-gane z efektownymi deseniami jak słoje drewna, a z drugiej strony minimalistyczne paski metalu ze srebra, a nawet tatuaże. Słowem-kluczem okazuje się „personalizacja” – obrączki wyjątkowe, niepodobne do żadnych innych.

Taką biżuterię wykonuje Andrzej Bielak, złotnik i jubiler. Artysta wykorzystuje nietypowe materiały, od drewna po surowe kamienie szlachetne. Stosuje różne techniki, w tym trudne i rzadko stosowane. Miedzy innymi niello, dające graficzne efekty czarnych linii i płaszczyzn na jasnym tle, czy inkrustowanie powierzchni wyrobu kontrastowymi materiałami. Można u niego zamówić obrączki z utrwalonym w metalu wzorem linii papilarnych, profilem twarzy ukochanej osoby albo rytmu jej serca. Projektant jest otwarty na pomysły klientów.

Żebro Adama, czyli dwa z jednego

Jednym z oferowanych przez niego modeli jest Żebro Adama. Trudno mówić o jednym wzorze, bo kolor, wielkość, faktura, dodatkowe zdobienia różnią się w poszczególnych egzemplarzach. Łączy je wspólna inspiracja:  
Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber11, a miejsce to zapełnił ciałem. 22 Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę (Księga Rodzaju 2,21-23)
Andrzej Bielak wykonuje parę obrączek z jednego wlewka, czyli kawałka szlachetnego metalu. Z szerokiej obrączki złotnik wycina kolejną, mniejszą. Cięcie jest nieregularne, jak w indywidualnie zaprojektowanym kluczu albo puzzlach. Mała obrączka damska wewnątrz jest zawsze gładka , męska  wewnątrz ma zewnętrzny zarys damskiej. Projektant podkreśla, że nie zmienia to komfortu użytkowania. Najważniejsze, że w całość można więc złożyć tylko dwie obrączki z  jednego kompletu.
Żebra Adama są wykonywane zgodnie z życzeniem pary młodej. Głównym ograniczeniem jest różnica rozmiarów między obrączką damską i męską – palce u jednej z osób muszą być odpowiednio grubsze, by dało się wyciąć wewnętrzny krążek. Im różnica większa, tym grubsza może być obrączka.


Więcej informacji: www.inneobraczki.pl

Autor: K. Zięba
Zdjęcia: www.inneobraczki.pl, materiały prasowe
Data publikacji: 23.08.2016 15:03

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!