archirama.pl

Op-art w przestrzeni miejskiej - fascynujące złudzenie optyczne François Abelaneta

W Paryżu trwa wystawa poświęcona miejskim drzewom - nic dziwnego, jest ich tam 485 000. Z tej okazji artysta François Abelanet zaprojektował zaskakujący ogród tymczasowy na placu przed budynkiem paryskiego merostwa

Op-art w przestrzeni miejskiej - fascynujące złudzenie optyczne stworzone przez François Abelaneta

Tymczasowy ogród projektu François Abelaneta przed budynkiem merostwa w Paryżu  

Fot: © Déborah Lesage / Mairie de Paris

Anamorfoza to zdeformowany obraz, który nabiera proporcji i sensu jedynie, gdy oglądamy go pod odpowiednim kątem. Artysta François Abelanet osiągnął mistrzostwo w tej sztuce oszukiwania oka. Udowodnił nam to swoim ostatnim dziełem z dziedziny Land Artu, które będzie można oglądać do 15 lipca na placu przed paryskim merostwem, w samym centrum wystawy poświęconej miejskim drzewom.

Ogród ma 100 m długości, zajmuje powierzchnię 1500 m2. Do jego wykonania zużyto 1200 m2 trawnika, 300 m2 rozchodników i 650 m3 ziemi. Blisko 90 ogrodników i techników pracowało nad nim przez 5 dni. A wszystko po to, żeby z jednego punktu na całym placu można było zobaczyć... trawiastą kulę.

Źródło: www.paris.fr
Autor: MI
Zdjęcia: © Déborah Lesage / Mairie de Paris
Data publikacji: 8.07.2011 11:35

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!