Lifestyle
LIFESTYLE

Portrety brył – geometryczne mandale w Warszawie

  • Komentarze

Bryły - brylanty - gwasze Sarny Puścizny

Bryły - brylanty, czyli gwasze Sarny Puścizny w warszawskiej pracowni architektury wnętrz

Fot: Sarna Puścizna; materiały prasowe SH Studio
  • Bez tytułu, wsytawa gwaszy Sarny Puścizny
  • Brylantowe wielokąty, gwasze Sarny Puścizny
  • Bryły - brylanty - gwasze Sarny Puścizny

Warszawska pracownia architektury wnętrz SH STUDIO zaprasza na wystawę abstrakcyjnych prac Sarny Puścizny. Abstrakcyjne bryły nie tylko dla architektów

Bryły - portrety kamieni

Sarna Puścizna zaprasza na nową wystawę. Tym razem malarka przedstawia cykl abstrakcyjnych prac przygotowanych w ciągu trzech ostatnich lat. Gwasze na wystawie „Bez tytułu” to właściwie konsekwentnie realizowane warianty jednego tematu. Punktem wyjścia dla artystki było wrażenie wywoływane przez złożoną, wielofasetową powierzchnię brylantu. Złożona bryła mieni się  różnymi kolorami. Ta sama forma dzielona jest w kolejnych pracach na różne sposoby, dzielona liniami i trójkątnymi płaszczyznami, jak kamień ogniskujący w sobie światło i odbijający otoczenie. W rezultacie powstają geometryczne układy – mandale, przyciągające wzrok i skłaniające do medytacji.   

Wystawa rozpoczyna się w czwartek 26 czerwca 2014 Sarna Puścizna w studiu architektury wnętrz przy ulicy Wilczej 44 w Warszawie, trwa do 20 lipca 2014.
Przestrzeń SH Studio zazwyczaj mieści pracownię architektury wnętrz, zaś czasowo zmienia się w miejsce ekspozycji i wydarzeń artystycznych. Twórcy tej galerii zapraszają do współpracy głównie młodych polskich artystów.

 
SH STUDIO
Wernisaż: 26 czerwca godz. 20.00, ul. Wilcza 44, Warszawa www.sh-studio.pl

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.