archirama.pl

Portrety brył – geometryczne mandale w Warszawie

Warszawska pracownia architektury wnętrz SH STUDIO zaprasza na wystawę abstrakcyjnych prac Sarny Puścizny. Abstrakcyjne bryły nie tylko dla architektów

Bryły - brylanty - gwasze Sarny Puścizny

Bryły - brylanty, czyli gwasze Sarny Puścizny w warszawskiej pracowni architektury wnętrz

Fot: Sarna Puścizna; materiały prasowe SH Studio

Bryły - portrety kamieni

Sarna Puścizna zaprasza na nową wystawę. Tym razem malarka przedstawia cykl abstrakcyjnych prac przygotowanych w ciągu trzech ostatnich lat. Gwasze na wystawie „Bez tytułu” to właściwie konsekwentnie realizowane warianty jednego tematu. Punktem wyjścia dla artystki było wrażenie wywoływane przez złożoną, wielofasetową powierzchnię brylantu. Złożona bryła mieni się  różnymi kolorami. Ta sama forma dzielona jest w kolejnych pracach na różne sposoby, dzielona liniami i trójkątnymi płaszczyznami, jak kamień ogniskujący w sobie światło i odbijający otoczenie. W rezultacie powstają geometryczne układy – mandale, przyciągające wzrok i skłaniające do medytacji.   

Wystawa rozpoczyna się w czwartek 26 czerwca 2014 Sarna Puścizna w studiu architektury wnętrz przy ulicy Wilczej 44 w Warszawie, trwa do 20 lipca 2014.
Przestrzeń SH Studio zazwyczaj mieści pracownię architektury wnętrz, zaś czasowo zmienia się w miejsce ekspozycji i wydarzeń artystycznych. Twórcy tej galerii zapraszają do współpracy głównie młodych polskich artystów.

 
SH STUDIO
Wernisaż: 26 czerwca godz. 20.00, ul. Wilcza 44, Warszawa www.sh-studio.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Sarna Puścizna; materiały prasowe SH Studio
Data publikacji: 25.06.2014 10:55

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!